Dünya devinden yeni hamle

Dünyanın dev alışveriş şirketlerinden Alibaba, tüm dünyadaki satıcıların işlem yapabileceği yeni bir e-ticaret sitesi kurma kararı aldı.

Dünya devinden yeni hamle

Çin merkezli e-ticaret devi Alibaba, Çin dışındaki satıcıların da işlem yapabileceği, tüm dünyaya açık yeni bir e-ticaret sitesi kurma kararı aldığını açıkladı.

En büyük rakibi Amazon'la mücadelesine yeni bir boyut getirmeye hazırlanan şirket, İtalya, Rusya, İspanya ve Türkiye’de işlem yapan Aliexpress’i başka ülkelere de yaymak için kolları sıvadı. Şirket bu kapsamda, Çin dışındaki satıcıların da işlem yapabileceği yeni iş modeline dönüşmek için dünyanın her ülkesindeki satıcıların işlerinden kazanç sağlayacak bir şirkete evrilme adımları atmaya hazırlanıyor. 

Öte yandan Amazon da bu dev rakibini kendi evinde vurmak için Çin’de faaliyet gösterme hazırlıklarına devam ediyor zira Çin pazarının bu yıl ilk defa ABD’yi geçerek, dünyadaki en büyük pazar olması bekleniyor. Amazon da bu büyük pazardan pay almak için Çin’de operasyonlara başlamak için hazırlık yapıyor.

Anahtar Kelimeler:
AlibabaE-ticaretAliexpress

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol