Şok Market aynı gün ücretsiz teslimat hizmeti Cepte Şok uygulaması kullananlar

E-ticaret girmek için küçük de olsa hazırlıklar yapan Şok Market zinciri, COVID-19 Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının ilan edildiği günlerde hizmeti vatandaşın ayağına ücretsiz götüreceği uygulamayı hizmete soktu. Uygulamaya AppStore ve Google Play'dan indirilebiliyor.

Şok Market aynı gün ücretsiz teslimat hizmeti Cepte Şok uygulaması kullananlar

Şok Market zinciri Cepte Şok adını verdiği bir uygulama geliştirdi. Uygulamaya AppStore ve Google Play'dan erişilebiliyor.  Şok, Tüm Türkiye'de 7000'den fazla noktada hizmet veriyor. 

Uygulama indirildikten sonra öncelikli olarak teslimat bölgesi ve teslimat saati seçilmesi gerekiyor. Daha sonra istediğini karegoriden ürünleri sepetinize eklerek alışverişinize devam edebiliyorsunuz. Sipariş tamamlandığında ise planlanan daha önceden seçtiğiniz teslimat yöntemine göre (adresinize teslim veya marketten gel al) ürünleriniz Şok Market'in personelleri tarafından adresinizde veya markette teslim ediliyor. 

Siparşinizi tamamladıktan sonra son durumunu da uygulama üzerinden takip edebiliyorsunuz.  Uygulamadan ilk siparişlerini veren müşterilere ürünleri teslim edilmeye başlandı. Şok Market uygulamasını kullananlar ne kadar memnun kaldı? 

Cepte Şok uygulaması kullananlar:

Sultan Fidanboy isimli kullanıcı, "İlk siparişimi 3 saatlik uğraşın sonunda oluşturdum. Bebeğim küçük olduğu için dışarıya çıkamadığım için sipariş vermek zorunda kaldım. İstediğim ürün geldi hizmettende memnun kaldım. Fakat sorun şu ki bu insanlara yazık günah değil mi? Neden araç verilmiyor? En kötü ihtimalle bi bisiklet vermek çok mu zor? Kısacası bu sorun çözülene kadar bir daha uygulamadan alışveriş yapmama kararı aldım. Lütfen bu insanlara maaş veriyoruz istediğimiz gibi kullanırız düşüncesinden arının."

Bir başka kullanıcı ise "ŞOK MURAT REİS mağazasından dağıtım görevlisi KADİR Bey'e ilgisi ve özverili hizmeti için gerçekten teşekkür ederim. Allah yolunu da bahtını da açık etsin. Yazık, Günah ve Ayıp. Elemanlarınız market arabası ile siparişleri getiriyor. Bilsem sipariş vermezdim. Günah. Yaptığınız asla etik değil. O elemanınızın da canı var. Bari motorsiklet ile getirsin. Her market, soğutmalı market araçları kullanıyor. Layığıyla yapmıyorsanız, adrese teslim seçeneğini iptal edin. CEPTE ŞOK uygulamanızı iptal edin." diyor

Ömer Yiğit Uzun isimli kullanıcı ise "Uygulama güzel fakat sipariş veremedikten sonra maalesef bunun bir önemi kalmıyor. Sipariş ekranında bugün ve yarın sekmelerinde yer alan tüm uygun gösterilen zamanları tek tek seçtiğim halde her defasında "Seçilen zaman uygun değil" hatasını alıyorum. Umarım en yakın zamanda çözülür. Emeğinize sağlık." ifadelerini kullanıyor.


Uygulama ne vaad ediyor? 

"Cepte Şok olarak evlerimizde kaldığımız şu günlerde satın aldığınız ürünleri adresinize getirmekten mutluluk duyuyoruz. Siz değerli kullanıcılarımızın en çok ihtiyaç duyduğu günlerde hizmetimizi devreye aldık. Şimdi sizlerden gelen geribildirimlerle de geliştirmeye devam ediyoruz.

Uygulamamızda düzenlediğimiz yerler şöyle oldu:


- Adres arama özelliği ile, bulunduğunuz adresi kolaylıkla bulup kayıt edebilirsiniz.

- Adres kayıt sırasında işinizi daha da kolaylaştırmak için haritadan alınan bina numarasını adres çubuğundan kaldırdık.

- Ödeme sırasında alınan uyarıları giderdik ve ödmee sürecini daha kısa hale getirdik.

- Size hizmet verecek marketi atarken yaşanan mesafe problemlerini giderdik.

- Siparişlerinizin hizmet verecek markete iletirken kullandığımız yöntemleri hızlandırdık.

- Size özel bildirimleri optimize ettik ve her sipariş aşamasında gelmesini sağladık.

- Debit Kartların da ödeme yapabilmesi için gerekli ayarları tamamladık.


Şok Kapına Gelsin Cepte Şok Ekibi" 


İlk değerlendirmeler bunlardan ibaret, uygulamanın verimli olup olmadığını ilerleyen dönelerde görme imkanımız olacak. Salgın günleri geçene kadar herkesi sosyal mesafesini korumaya ve evlerinde kalmaya davet ediyoruz. 


 

Osman Yakut

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol