Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın milli eğitime kazandırdığı sekizinci okulu olan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Eskişehir’in Tepebaşı İlçesi’nde açıldı.

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi açıldı

5.5 milyon TL bütçeyle 9 bin metrekare arazi üzerinde kurulan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 16 derslik, 5 laboratuvar, 1 süt atölyesi, 3 branş dersliği ve kütüphane yer alıyor. Gıda teknolojisi, süt teknolojisi, yiyecek ve içecek hizmetleri alanlarında eğitim verecek okul, 2019-2020 eğitim öğretim yılında 180 öğrencisiyle eğitime başlıyor.

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak açılış töreninde yaptığı konuşmada “Yaklaşık 21 ay önce temelini attığımız okulumuzu bugün açıyor olmaktan dolayı mutluyuz. Beklenenden daha erken sürede tamamlanması bizi ayrıca mutlu etmiştir" dedi.

Açılış töreninde konuşan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Başkan Yardımcısı Feyhan Yaşar "Bulunduğumuz coğrafyalarda ekonomik gelişimi desteklemek, faaliyetlerimizin çevreye olan etkisini kontrol etmek ve toplumu ileriye taşıyacak sosyal yatırımlara imza atmaktan ve bu açılışı 26 Ağustos gibi anlamlı bir günde yapıyor olmaktan dolayı mutluyuz." şeklinde konuştu.  


Okulun açılış törenine çok sayıda davetli katıldı. 

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, Türkiye’de gıda, tarım ve boya sektörünün öncüsü Yaşar Topluluğu’nun kurucusu Durmuş Yaşar tarafından 1974 yılında İzmir’de kuruldu. Bugüne kadar milli eğitimin hizmetine sunduğu okullar ve 6 bin 500’e yakın öğrenciye sağladığı karşılıksız burs imkanı ile eğitimi desteklemeye devam ediyor. 


 

Üstbaşlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol