ANTALYA ÖZEL ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ

ANTALYA ÖZEL ANADOLU SAĞLIK MESLEK LİSESİ (Görüntülenme Sayısı: 227)
Sektör Eğitim » Özel Okul
İlan Tarihi 3 yıl önce
Firma No 170
Telefon (242) 426 20 07
Faks (242) 426 25 64
Web Sitesi http://anadoluhastanesiasml.k12.tr/
Adres MACUN MAH. FABRİKA SK. NO: 28 AKSU / ANTALYA
İl/İlçe Aksu / Antalya
Firma Hakkında

Okulumuz
Türk Milli Eğitim Temel Kanunu hedef ve ilkeleri çerçevesinde, “yaşamlarını kazanmakta mahir, eleştirel düşünen, kendisine, ülkesine ve çağına sorumlu, yaşam boyu öğrenen, dürüst, kararlı, üretken, mutlu, güvenli, kendi kültürünü özümsemiş ve farklı kültürlere anlayışlı, ülke geleceğini biçimlendiren bireyler yetiştirmektir.” gençler yetiştirmektir.

Misyonumuz
Kişinin yaşam kalitesini yükseltmek için bireysel farklılıklara önem vererek, bilime açık ve araştırmacılığı teşvik eden bir ortamda, akılcı bir yaklaşımla sorumluluk, sevgi, saygı ve kardeşlik kavramlarını ön planda tutmak, çevreye duyarlı, ulusal ve uluslar arası düzeyde geçerli yabancı dilleri ve kültürleri bilen, mesleğine dönük çalışma ve gelişmeleri takip eden, akademik, sosyal ve sportif başarılara imza atan, kendini tanıyıp geliştiren, kararlar verip, verdiği karaların sorumluluğunu üstlenebilen, çok yönlü düşünebilen, hoşgörülü, üretken, girişimci, çevre, tarih bilinci gelişmiş ve özellikle de milli ve manevi değerlerine sahip ve saygılı, vatanına ve milletine gönülden bağlı; fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür, genç nesiller yetiştirmektir. Bunun yanı sıra Özel Anadolu Hastanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, tüm dersler ‘Çoklu Zekâ Sistemi’ referans alınarak işlenmektedir. Özel Anadolu Hastanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde öğrencilerimiz, her şeyden önce sekiz ayrı zekâ alanını maksimum düzeyde geliştirebilecekleri imkân ve aktivitelere sahip olmaktadırlar. Öğrencilerimiz, sağlık sisteminin önemli birer aktörü olarak Özel Anadolu Hastanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde “Her hayat kutsaldır.” İnanç ve anlayışı içerisinde, insanlara umut ve ışık olma düşüncesiyle aydınlık yarınlara yol almayı hedeflemektedirler.

img

Vizyonumuz
Teknolojinin ve tıbbi buluş ve gelişmelerin sürekli ilerlediği ve hemen hemen herkesin bu gelişmelere erişebildiği bir dönemde yaşıyoruz. Gelecekte bireyler arasındaki farkları belirleyecek olan teknik imkânlar değil, kişilerin kendi sahip oldukları bilgi, beceri ve birikimler olacaktır. Bu da eğitimi, bir takvimle başlayıp biten bir dönem değil, hayatın içine yayılan bir süreç hâline getirmektedir. Özel Anadolu Hastanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bir hayat boyu devam edecek olan eğitim sürecinin sağlam temeller üzerine kurulması için hizmet vermektedir. Özel Anadolu Hastanesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, öğrencilerini hayata ve mesleğine en iyi şekilde hazırlamak için üstün bir gayret sarf etmekte ve kendine has, imkânlarını en iyi şekilde kullanan bir eğitim modeliyle, öğrencilerin kendi içinde yetkin, toplum içinde etkin ve saygın, daha önemlisi sahip oldukları üstünlükleri özümsemiş, mesleki birikimini insan hayatına adamış bireyler olarak yetişmesini amaçlamaktadır.