LGS soru ve cevapları açıklandı

Milyonlarca öğrenci ve aileleri tarafından merakla beklenen LGS soru ve cevapları yayımlandı...

LGS soru ve cevapları açıklandı

LGS sınavı dün saat 10.00'da gerçekleşti. Öğrenciler ilk oturuma 09.30'da ikinci oturama ise 11.30'da girdi. Sınav sonrası tüm öğrencilerin aklında tek bir soru vardı, o da soru ve cevapların ne zaman yayımlanacağıydı. MEB bugün beklentilere son verdi ve biraz önce soru ve cevapların yayımlandığını duyurdu. 

2019 Liselere Geçiş Sistemi'ne (LGS) yurt içinde 1 milyon 73 bin 456, yurt dışında 557 öğrenci olmak üzere toplam 1 milyon 74 bin 13 öğrenci başvurdu. Yaklaşık bir milyon öğrenci sınava katılım sağladı ve 90 soruya 155 dakika boyunca cevap verdiler.

Sınavın bitişiyle birlikte öğrenciler hangi sorularda yanlış yaptıklarını incelemek için "LGS soru ve cevapları ne zaman yayımlanacak?" sorusuna cevap aradı. Milli  Eğitim Bakanlığı bu sabırsız bekleyişe bir gün sonra son verdi.

LGS SORU VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

2019 Lisere Geçiş Sistemi (LGS) soru ve cevapları Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sitesinden biraz öğrencilerin erişimine açıldı. Soru ve cevaplar yayımlanır  yayımlanmaz büyük bir yoğunluk oluştu. LGS Ssoru ve cevaplara erişmek için aşağıdaki linke tıklayınız...

2019 LGS SORU VE CEVAPLARI

SINAVSIZ YEREL YERLEŞTİRME NASIL YAPILACAK?

Sınavsız yerel yerleştirmede, 2018’de ortaokullarda bulunma kriteri bu yıl kaldırıldı. Sınavsız yerel yerleştirme, öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanının üstünlüğü ve okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılacak. Üç kriterde eşitlik olması durumunda sırasıyla 8, 7 ve 6’ncı sınıflardaki yıl sonu başarı puanı üstünlüğüne bakılacak.

Anahtar Kelimeler:
SoruLgsMeb

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol