Ramazan Pidesi fiyatları belli oldu

Ramazan'a sayılı günler kala pide fiyatlarında uygulanacak tarifeler de belli oldu. İstanbul'da en ucuz Ramazan pidesi 2,5  liradan satılacak. 

Ramazan Pidesi fiyatları belli oldu

Ramazan pidesi fiyatlarıyla ilgili açıklama İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Tarife Komisyonu’ndan geldi. Buna göre; 2019 yılı Ramazan ayında İstanbul’daki fırınlarda satılacak 300 gr. sade (kombine ve tünel) pide 2.5 TL, 350 gr. sade pide 3 TL, 350 gr. yumurtalı pide 3,5 TL oldu. 2018'de Ramazan ayında, 350 gr. sade pide 2,50 TL’den satılmıştı.

İstanbul Fırıncılar Esnaf Odası, artan giderleri gerçekçe göstererek pide gramaj ve fiyat tarifesi teklifini İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne sundu. İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nin detaylı incelmesinin ardından 2019 yılının Ramazan ayında İstanbul’da satılacak pide fiyat tarifesi belli oldu.

İstanbul Fırıncılar Esnaf Odası Başkanı Erdoğan Çetin, 1 yıl önceye göre un maliyetlerinin yüzde 40, maya fiyatlarının yüzde 45, işçilik maliyetlerinin yüzde 26, akaryakıt giderlerinin yüzde 25, doğalgaz ve elektrik giderlerinin yüzde 40 arttığını ifade etti. Çetin, "Pide fiyatlarını, artan maliyetleri de göz önüne alarak olabilecek en düşük seviyeden belirledik" açıklamasında bulundu. 

İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz, ekmek ve pide tarifeleri hakkında yanlış beyan veren kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı. Yanlış bilgi vererek halkın aklını karıştıranlar olduğunu söyleyen Yılmaz,” Bu açıklamalar halkın ve esnafın huzurunu bozmaya çalışıyorlar” dedi. 

Üstbaşlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Dertli... 3 yıl önce

Vay arkadaş asgari şartlarda geçinmek çok zor