29. Akbank Caz Festivali konser ve etkinlik programı

Bu yıl 29. kez caz severlerle buluşacak Akbank Caz Festivali, 17-27 Ekim tarihleri arasında 130’dan fazla yerli ve yabancı sanatçının performanslarıyla 36 ayrı mekanda gerçekleştirilecek.

29. Akbank Caz Festivali konser ve etkinlik programı

Bu yıl 29. kez caz severlerle buluşacak Akbank Caz Festivali, 17-27 Ekim tarihleri arasında 130’dan fazla yerli ve yabancı sanatçının performanslarıyla 36 ayrı mekanda gerçekleştirilecek.

29. Akbank Caz Festivali’nde bu yıl; caz müziğinin önemli temsilcilerinden Art Ensemble of Chicago, Charles Lloyd Sky Trio feat., Gerald Clayton ve Marvin Sewell, The James Carter Organ Trio, Jakob Bro Trio, Louis Sclavis Quartet, Sarah McCoy, Alfa Mist, Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends, Yonathan Avishai Trio, Mats Eilertsen Trio, KOKOROKO, Maisha, NES, Vaudou Game gibi farklı ülkelerden birçok sanatçının yanı sıra Türkiye’den Kerem Görsev Trio, Zuhal Olcay feat. Güvenç Dağüstün, İmer Demirer, Ali Perret, Aydın Esen ve Can Kozlu, Bora Uzer Group, Bebop Project, B’r Şeyler Eks’k, Standards & Selen Beytekin, Serhan Erkol Kerem Türkaydın gibi isimler de sahne alacaklar.

Organizasyonu ve içerik programlaması Pozitif iş birliğiyle gerçekleştirilen 29. Akbank Caz Festivali 11 gün boyunca; Ustalara Saygı, Avrupa’dan Caz, Cazda İngiliz Çıkartması, Civardakiler, Festivale Özel, Caz ve Ötesi, Caz Odada ve Caz Saati’nden oluşan sekiz ana temanın yanında; Liselerde Caz, Kampüste Caz, ve Atölyeler ile toplam 11 kategoride caz severlere unutulmaz anlar yaşatacak.

KONSER PROGRAMI

Konser programı, bilet fiyatları ve sahnelerle ilgili detaylı Türkçe ve İngilizce açıklamalar şu şekilde: 

ALFA MIST

18 EKİM/CUMA/21:30

OCTOBER 18TH/FRIDAY/21:30

BABYLON

Melankolik caz melodilerini alternatif hip-hop ve soul öğeleriyle harmanlayan, Londra çıkışlı piyanist, besteci, multi-enstrümentalist, rap sanatçısı ve yapımcı Alfa Mist, övgü toplayan ilk albümü “Antiphon”un ardından yeni stüdyo albümü “Structuralism”i bu yıl içinde yayımladı. Herhangi bir müzik eğitimi almadan kendi kendini yetiştiren ve bugün Londra’nın renkli caz sahnesinin önde gelen figürlerinden biri olan müzisyen; Tom Misch, Jordan Rakei, Barney Artist, Mansur Brown ve Yussef Dayes gibi ilham verici sanatçılarla yaptığı başarılı işbirlikleri ile de tanınıyor. Alfa Mist’in aynı anda hem canlı hem meditatif olabilen janrlar ötesi bestelerinde; melankolik saksafon tınıları, coşkulu hip hop unsurları ile kusursuzca bütünleşiyor. Yeni nesil cazın bu yükselen yeteneğini Akbank Caz Festivali sahnesinde izlemeye davetlisiniz.

ALFA MIST (EN)

Blending melancholy jazz harmony with alternative hip-hop and soul, London based self-taught pianist, composer, multi-instrumentalist, rapper, and producer Alfa Mist released this year his latest studio album “Structuralism”, as a follow up to the critically acclaimed debut, “Antiphon”. Now a prominent figure in London’s burgeoning jazz scene, Alfa Mist is also well known for the powerful collaborations he has done with inspiring artists such as Tom Misch, Jordan Rakei, Barney Artist, Mansur Brown and more recently Yussef Dayes. In his both vivid and meditative, genre-bending compositions, Alfa Mist perfectly brings together melancholic saxophone tunes with vibrant hip hop elements. You are invited to meet this exceptional talent of new generation jazz in the Akbank Jazz Festival!

DİNLEYİN! LISTEN! Structuralism (2019)/”.44”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! KOKOROKO/Maisha

Ayakta-Tam: 70TL  Öğrenci: 35TL

ART ENSEMBLE OF CHICAGO

18 EKİM/CUMA/20:30

OCTOBER 18TH/FRIDAY/20:30

CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU

Cazın avangart topluluklarından Art Ensemble of Chicago, caz tarihinde yer eden farklı stilleri bir araya getirerek eşsiz bir müzik evreni yaratırken, orijinal seslere ve küçük enstrümanlara da başvuruyor. Geleneksel davullar, kornolar, ziller, çanlar, vibrafonlar, marimbalar ve gonglar, enstrüman gibi kullandıkları farklı nesnelerle bir araya geliyor. Bu nesneler, grubun ana enstrümanları olan saksafon, flüt, trompet, flugelhorn, kontrbas ve davullara grup üyelerinin kişisel bakış açılarını yansıtıyor. Grup lideri ve kurucusu Roscoe Mitchell’in vizyonu, keşifleri ve 60’ların başlarından ortalarına kadar Chicago’da gerçekleştirdiği maceraperest işbirliklerinden doğan grup; bugün hala sürdürdüğü etkileyici varlığını, grup üyelerinin müziğe dair kişisel ilgi alanları konusunda birbirlerine gösterdikleri sonsuz anlayışa borçlu. Bugüne kadar, aralarında ECM Records’ın da bulunduğu pek çok plak şirketiyle çalışmalara imza atan, 70'in üzerinde canlı performans ve stüdyo albümü yayımlayan topluluk, unutulmaz bir akşam için Akbank Caz Festivali sahnesinde olacak. İkisi de 1969’da kurulan, ECM ve Art Ensemble of Chicago’nun ilham verici hikayelerle dolu 50. yılını keyifle kutlayacağımız bu akşamda bize katılın.

ART ENSEMBLE OF CHICAGO (EN)

Avant-garde jazz band Art Ensemble of Chicago builds a unique musical universe by integrating different styles that span the history of jazz with the use of unique sounds and little instruments, traditional hand and stick drums, horns, bells, chimes, vibes, marimba, gongs of all sizes and an array of homemade and found sound objects. These objects serve each individual musician as an extension of their personality on their principal instruments of saxophones, flutes, trumpet and flugelhorn, double bass and drum set. Evolving from founder Roscoe Mitchell's musical vision, explorations and adventurous collaborations in Chicago of the early and mid-sixties, the amazing longevity of this musical entity owes to the shared willingness to support each member's individual musical interests and personal goals. Having released more than 70 live performances, studio recordings, videos and DVDs on a variety of labels including legendary ECM Records, Art Ensemble of Chicago will take the stage for an unforgettable evening. Both founded in 1969, ECM and Art Ensemble of Chicago are celebrating their 50th anniversary this year. Join us for this double celebration of two musical life-spans full of inspiring stories!

Roscoe Mitchell: Saksafon, Flüt

Don Moye: Davul, Tumba, Bongo

Konukları:

Hugh Ragin: Trompet, Pikolo Trompet ve Flugelhorn

Tomeka Reid: Çello

Brett Carson: Piyano

Silvia Bolognesi: Kontrbas

Junius Paul: Kontrbas ve Objeler

Dudu Kouaté: Afrika Perküsyonu

Roscoe Mitchell: Saxophone, Flute

Don Moye: Drums, Congas, Bongos

With guests:

Hugh Ragin: Trumpet, Piccolo Trumpet, Flugelhorn

Tomeka Reid: Cello

Brett Carson: Piano

Silvia Bolognesi: Double Bass

Junius Paul: Double Bass, Objects

Dudu Kouaté: African Percussion

DİNLEYİN! LISTEN! The Spiritual (1972) / “Toro”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Vaudou Game / Louis Sclavis Quartet “Characters on a Wall”

1.Kategori: 150 TL  2.Kategori: 130 TL  3.Kategori: 100TL  4.Kategori: 85 TL Öğrenci: 55TL

BEBOP PROJECT

25 EKİM/CUMA/22:30

OCTOBER 25TH/FRIDAY/22:30

NARDİS JAZZ CLUB

Swing rüzgarının var gücüyle estiği 1940’ların sonunda ortaya çıkan Bebop janrı, aynı dönemde popüler olan dans odaklı caz melodilerinden farklı olarak yepyeni bir yol açmıştı. Yüksek tempolu bebop ritimleri, seyircinin sadece sahneye odaklandığı,  emprovizasyonları ve soloları hayranlıkla izlediği performanslar yaratıyordu. Bugün hala çağdaş caz dilinin önemli bir parçası olan bu janrın en iyi örnekleri, Akbank Caz Festivali’nde Bebop Project ile yer buluyor. Bebop efsanelerinden Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Clifford Brown, Bud Powell ve Thelonious Monk gibi önemli müzisyenlerin eserlerinin yanı sıra orjinal bestelerin de yorumlanacağı festival akşamında trompette Şenova Ülker, tenor saksafonda Engin Recepoğulları, gitarda Önder Focan, basta Ozan Musluoğlu ve davulda Ayhan Öztoplu'yu izlemeye davetlisiniz.

BEBOP PROJECT (EN)

The Bebop genre, which emerged in the late 1940s during the golden age of Swing,

broke new ground in contrast to dance-oriented jazz melodies that were popular at the time. The high-paced bebop rhythms created performances during which the audience focused only on the stage, being admired by improvisations and solos. The best examples of this genre, which is still an important part of the jazz language today, takes place in Akbank Jazz Festival with Bebop Project. Şenova Ülker on trumpet, Engin Recepoğulları on tenor saxophone, Önder Focan on guitar, Ozan Musluoğlu on bass and Ayhan Öztoplu on drums, the quartet will take the stage, performing tunes of Bebop giants Charlie Parker, Dizzy Gillespie, Clifford Brown, Bud Powell, Thelonious Monk and also their originals.

Şenova Ülker: Trompet

Engin Recepoğulları: Tenor Saksafon

Önder Focan: Gitar

Ozan Musluoğlu: Bas

Ayhan Öztoplu: Davul

Şenova Ülker: Trumpet

Engin Recepoğulları: Tenor Saxophone

Önder Focan: Guitar

Ozan Musluoğlu: Bass

Ayhan Öztoplu: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! Swing Ala Turc (2007) / “Cici Kız”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Kerem Görsev Trio / Kerem Türkaydın "Candid Music"

Tam: 70 TL

B'R ŞEYLER EKS'K

18 EKİM/CUMA/23:00

OCTOBER 18TH/FRIDAY/23:00

BOVA

Vokallerde Çağıl Kaya, saksafonda Tamer Temel ve Serhan Erkol, basta Alper Yılmaz, davulda Volkan Öktem’in hayat verdiği B'r Şeyler Eks'k grubu ilk albümünü Nisan ayında yayımladı. Steve Lehman, Selebeyone, Kendrick Lamar gibi isimlerin müzikal yaklaşımlarından etkilenen albüm, rap-caz unsurlarını ustalıkla harmanlayan bir proje olarak ilgiyle karşılandı. Yoğun albüm ve sahne çalışmaları sırasında eğlenmeyi de ihmal etmeyen B'r Şeyler Eks'k ekibi, kendi bestelerinin yanı sıra Wayne Shorter, David Binney, Steve Coleman, Mark Zubek gibi çağdaş müzisyenler ve Rage Against The Machine, Queens Of The Stone Age gibi grupların parçalarının düzenlemelerine de ağırlık veriyor. Eğlence dozu yüksek bir festival akşamında B’r Şeyler Eks’k’i izlemeye ve grubun sahne enerjisine eşlik etmeye davetlisiniz.

B'r Şeyler Eks'k (EN)

Çağıl Kaya on vocals, Tamer Temel and Serhan Erkol on saxophones, Alper Yılmaz on bass and Volkan Öktem on drums give life to the music of B'r Şeyler Eks'k, who released their debut album last April. Inspired by the musical approaches of Steve Lehman, Selebeyone, Kendrick Lamar and masterfully blending rap and jazz elements, the album has so far gained remarkable attraction. During their busy schedule, having fun while working in the studio or at stage performances are essential to B'r Şeyler Eks'k. So in addition to their own compositions, they also focus on new arrangements of the songs from musicians such as Wayne Shorter, David Binney, Steve Coleman, Mark Zubek, and bands such as Rage Against The Machine and Queens of The Stone Age. You are invited to witness the band's vibrant energy on a lively festival evening!

Çağıl Kaya: Vokal

Tamer Temel: Saksafon

Serhan Erkol: Saksafon

Alper Yılmaz: Bas

Volkan Öktem: Davul

Çağıl Kaya: Vocal

Tamer Temel: Saxophone

Serhan Erkol: Saxophone

Alper Yılmaz: Bass

Volkan Öktem: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! B’r Şeyler Eks’k (2019) / “Savaş Tanrısı”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Alfa Mist / Vaudou Game

Tam: 40 TL

BUGGE WESSELTOFT & ERKAN OĞUR & FRIENDS

24 EKİM/PERŞEMBE/21:00

OCTOBER 24TH/THURSDAY/21:00

MODA SAHNESİ

Norveçli usta müzisyen Bugge Wesseltoft, sanatçıların her zaman kendilerine özgü ifade biçimlerinin peşine düşmeleri gerektiğine inanıyor. Müzik kaşifi Wesseltoft, modern caz çerçevesinde bugün başlı başına bir stil olarak kabul gören Kuzey cazı janrının doğuşuna ve şekillenmesine de ciddi katkılarda bulundu. 1990’ların başından bu yana post-modern bir dönüşümden geçen kariyerinde her zaman eşsiz bir sound yaratmayı başardı. Yeni keşiflere adadığı ikonik projesi “New Conception of Jazz” ve kurucusu olduğu plak şirketi Jazzland Recordings ile bugün cazın nabzını tutan müzisyenler arasında yerini koruyor. Rymden’e hayat veren isimlerden de biri olan Wesseltoft, ayrıca Henrik Schwarz ve Dan Berglund ile trio çalışmaları yapıyor. Aralarında Erik Truffaz ve İlhan Erşahin gibi müzisyenlerin de bulunduğu dostlarıyla sürdürdüğü diğer projesi “Bugge & Friends”in performansları ise Wesseltoft’un en ilham verici işleri arasında. 2018’de İstanbul’da tanıştığı ve hayranlık duyduğu Erkan Oğur’la yepyeni bir birlikteliğe imza atmak üzere adım atan sanatçı, bu sürpriz işbirliğinin ilk konserini Akbank Caz Festivali sahnesinde vermeye hazırlanıyor. Basta Alp Ersönmez ve davulda Volkan Öktem eşliğinde gerçekleşecek konserde yepyeni bir müzik diyaloğuna tanıklık edeceksiniz.

BUGGE WESSELTOFT & ERKAN OĞUR & FRIENDS (EN)

Norwegian jazz virtuoso Bugge Wesseltoft believes artists should always pursue their own unique way of personal expression. Always a true explorer of music, he made significant contributions to the emergence and shaping of the Northern Jazz genre, which is considered as a distinctive style in modern jazz today. Since the early 1990s, he has always been able to create a unique sound during his career, which in the meantime has gone through a post-modern transition. With his iconic project “New Conception of Jazz”, which he devoted to new discoveries, and his record label Jazzland Recordings, he is one of the musicians who keep the pulse of jazz today. At the same time, Wesseltoft is one of the names that gave life to Rymden, and he also performs as a trio with Henrik Schwarz & Dan Berglund. His “Bugge & Friends” projects with his friends including Erik Truffaz and İlhan Erşahin are among his most inspiring works of Wesseltoft. During a visit to Istanbul in 2018, he met Erkan Oğur and took a step to sign a brand new project with this artist whose work he found admirable. They are now preparing to give the first concert of this surprise project on the stage of the Akbank Jazz Festival. Accompanied by Alp Ersönmez at the bass and Volkan Öktem on the drums, get ready to witness a brand new musical language through this brand new collective.

Bugge Wesseltoft: Piyano, Klavye

Erkan Oğur: Gitar

Alp Ersönmez: Bas

Volkan Öktem: Davul

Bugge Wesseltoft: Piano, Keyboards

Erkan Oğur: Guitar

Alp Ersönmez: Bass

Volkan Öktem: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! Reflections and Odysseys (2019) / “Pitter-Patter”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Mats Eilertsen Trio / Kerem Türkaydın "Candid Music"

Tam: 80 TL Öğrenci: 40 TL

CAZZIP PROJECT

19 EKİM/CUMARTESİ/21:30

OCTOBER 19TH/SATURDAY/21:30

THE BADAU AKASYA

Hiromi Uehara, Avishai Cohen, Esbjörn Svensson Trio, Chick Corea Elektric Band, Gogo Penguin gibi cazın yıldız müzisyenlerinden ve topluluklarından ilham alan Cazzip Project; hissettikleri müziği yapmak adına bir araya gelen bas gitarist Erhan Ertetik, davulcu Ertuğrul Biber ve piyanist Aslı Özer’den oluşuyor. 21. İstanbul Caz Festivali Genç Caz yarışmasını kazanarak, festivalde sahne alan Cazzip Project, İstanbul'un önde gelen sahnelerinde başarılı performanslarına devam ediyor. Her şarkının ayrı bir hikaye anlattığı ilk albümleri “Stories”i, beş yıllık bir hazırlık sürecinin ardından geçtiğimiz yıl yayımlayan bu genç ve yetenekli üçlüyü Akbank Caz Festivali sahnesinde keşfedin.

CAZZIP PROJECT (EN)

Inspired by jazz stars and ensembles such as Hiromi Uehara, Avishai Cohen, Esbjörn Svensson Trio, Chick Corea Elektric Band, Gogo Penguin; Cazzip Project consists of bass guitarist Erhan Ertetik, drummer Ertuğrul Biber and pianist Aslı Özer, who came together to make the music they feel. Having won the 21st Istanbul Jazz Festival Young Jazz Competition, Cazzip Project continues their successful performances at prominent stages of Istanbul. You are invited to discover this young and talented trio, who after five years of preparation released their first album, “Stories”, where each song tells a different story.

Aslı Özer: Klavye

Erhan Ertetik: Bas

Ertuğrul Biber: Davul

Aslı Özer: Keyboards

Erhan Ertetik: Bass

Ertuğrul Biber: Drums

Rezervasyon için (0532) 306 43 34'ü arayabilirsiniz.

Please call (0532) 306 43 34 for reservation.

DİNLEYİN! LISTEN! Stroies (2018) / “Rainbow”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Mats Eilertsen Trio / Yonathan Avishai Trio

Masa: 90 TL, Ayakta: 50 TL

CHARLES LLOYD SKY TRIO, FEATURING GERALD CLAYTON & MARVIN SEWELL

23 EKİM/ÇARŞAMBA/20:30

OCTOBER 23RD/WEDNESDAY/20:30

CEMAL REŞİT REY KONSER SALONU

Cazın efsane müzisyenlerinden, saksafon ve flüt virtüözü, besteci Charles Lloyd’un eşsiz yeteneği, tıpkı Carlos Santana’nın dediği gibi, onu uluslararası bir hazineye dönüştürdü. Lloyd, avangart emprovizasyonları ile 1960’larda ilk çıkışını yaptıktan sonra, kariyerinin en parlak yıllarını yaşadığı 1970’lerde inzivaya çekildi. Big Sur, California’da geçirdiği bu dönemde sadece The Beach Boys’un albümlerinde kendini gösterdi. 1989’da ECM çatısı altında yaptığı ilk albümü “Fish Out of Water” ile on yıllık sessizliğine son verdi ve kariyerinde yepyeni bir sayfa açtı. Yaşam deneyimiyle olgunlaşan derinlikli müziğiyle sahnelerden bir daha hiç ayrılmayan cazın usta ismi, bugün 81 yaşında ve müzik yolculuğunun zirvesinde. Bugüne kadar pek çok ikonik albüme imza atan ve son albümü “Vanished Gardens”ı geçtiğimiz yıl yayımlayan efsaneyi, Akbank Caz Festivali’nde Gerald Clayton ve Marvin Sewell eşliğinde izlemek için geri sayım başlasın!

CHARLES LLOYD SKY TRIO, FEATURING GERALD CLAYTON & MARVIN SEWELL (EN)

Legendary jazz musician, saxophone and flute virtuoso, composer Charles Lloyd's unique talent, as Carlos Santana put it, made him an international treasure. Lloyd, after making his first appearance in the 1960s with avant-garde improvisations, entered a state of semi-retirement in the 1970s, although he was living the most brilliant years of his career. During his isolated time in California, Big Sur occasionally showed up only in “The Beach Boys” albums and tour concerts as a touring band member. Released in 1989, “Fish Out of Water”, his first album under the roof of ECM, ended his retreat years and opened a whole new chapter in his career. With the depth of his musical expression reflecting a lifetime of experience, he never left the stage again. Following up his many iconic albums, last year he released his latest album “Vanished Gardens”.  Today at the age of 81, he is at the peak of his musical journey. Let the countdown begin to see this legend, accompanied by Gerald Clayton and Marvin Sewell at the Akbank Jazz Festival!

Charles Lloyd: Saksafon

Gerald Clayton: Piyano

Marvin Sewell: Gitar

Charles Lloyd: Saxophone

Gerald Clayton: Piano

Marvin Sewell: Guitar

DİNLEYİN! LISTEN! Waves (1972)/ “Majorca”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Kerem Görsev Trio / The James Carter Organ Trio

1.Kategori: 150 TL  2.Kategori: 130 TL  3.Kategori: 100TL  4.Kategori: 85 TL Öğrenci: 55TL

JAKOB BRO TRIO FEAT. JOEY BARON & THOMAS MORGAN

22 EKİM/SALI/20:30

OCTOBER 22ND/TUESDAY/20:30

ZORLU PSM TURKCELL PLATINUM SAHNESİ

Bugüne dek pek çok prestijli ödüle layık görülen, ECM’in önde gelen sanatçılarından Danimarkalı müzisyen Jakob Bro önderliğindeki üçlü, müzik yaparken her zaman derinlere inmenin peşinde. Bu ortak tutku etrafında bir araya gelen gitarist Jakob Bro, kontrbasçı Thomas Morgan ve davulcu Joey Baron, her şeyden önce müziklerinin nefes almasına ve bu sayede kendine yepyeni, eşsiz bir yol yaratmasına izin veriyorlar. Bu yenilikçi müzik çoğunlukla emprovizasyondan beslenirken, Jakob Bro Trio’nun şarkıları gücünü her zaman duyguların derinliğinden alıyor. New York Times’ın “büyüleyici” olarak nitelendirdiği albümleri “Streams”in başarısının ardından, dünya cazının önemli sahnelerinden New York’taki Jazz Standard’da canlı kaydettikleri son albümleri “Bay Of Rainbows”u geçtiğimiz yıl yayınlayan üçlü, bu sonbahar Akbank Caz Festivali sahnesinde olacak. ECM’in 50. yıl kutlaması kapsamında gerçekleşecek ve Jakob Bro Trio’nun eşsiz ruhunu yansıtacak bu ilham verici performansa siz de mutlaka tanıklık edin.

JAKOB BRO TRIO FEAT. JOEY BARON & THOMAS MORGAN (EN)

Multi-awarded Danish musician, a prominent ECM artist Jakob Bro and his band Bro Trio are always in search for a contemplative aura while making music. Thanks to this shared desire, guitarist Jakob Bro, bassist Thomas Morgan, and drummer Joey Baron let the music breathe and create its own unique path. Their exploratory music is nourished by improvisation and the essence of their songs always derive from emotions with great depth. Following up their ECM studio album of 2016, “Streams” -which was lauded by The New York Times as “ravishing”- Jakob Bro Trio released “Bay of Rainbows” last year, an album recorded live in New York City’s prestigious jazz club Jazz Standard. This powerful trio is coming to Istanbul this autumn to meet the Akbank Jazz Festival audience. Do not miss this unique opportunity to witness Jakob Bro Trio’s inspiring performance as part of the concert series celebrating the 50th anniversary of ECM, that will showcase the strengths of the band’s unique spirit.

Jakob Bro: Gitar

Thomas Morgan: Kontrbas

Joey Baron: Davul

Jakob Bro: Guitar

Thomas Morgan: Double Bass

Joey Baron: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! Streams (2016)/ “Heroines”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Pecović & Kanacki Guitar Duo / Mats Eilertsen Trio

1.Kategori: 150TL  2.Kategori: 130 TL  3.Kategori: 100 TL  Öğrenci: 65 TL

KEREM GÖRSEV TRIO

25 EKİM/CUMA/20:30

OCTOBER 25TH/FRIDAY/20:30

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

Türkiye caz sahnesinin önde gelen müzisyenlerinden Kerem Görsev, fark yaratacak bir performans ile Akbank Caz Festivali sahnesinin konuğu oluyor. 1994’te yayımladığı ilk albümü “Hands & Lips”in ardından 18 başarılı albümle kariyerine devam eden ve bugüne kadar dünya genelinde pek çok prestijli sahnede yer almasının yanı sıra Alan Broadbent, Ernie Watts ve Joe LaBarbera gibi yıldızlarla işbirliklerine imza atan Görsev, kendine has projelerine bir yenisini daha ekliyor. Bu sürprizli gecede, İstanbul’un cazla iç içe geçmiş 12 semtinin eşsiz hikayeleri, Kerem Görsev’in piyanosuyla ses vereceği etkileyici besteleri üzerinden izleyiciyle buluşacak. Şehrin caz halini bestelerine içtenlikle yansıtan Görsev’e sahnede Ferit Odman ve Volkan Hürsever eşlik edecek. İstanbul hikayelerinin caz melodileriyle buluşacağı bu özel akşamda bize katılın.

Kerem Görsev Ttrio (EN)

One of Turkey’s most prominent jazz musicians, Kerem Görsev will be the guest of Akbank Jazz Festival with an impressive performance. Following his debut album “Hands & Lips” in 1994, Görsev continued his career with 18 successful albums. He has performed on many prestigious stages worldwide and collaborated with stars such as Alan Broadbent, Ernie Watts, and Joe LaBarbera. Now he is adding a new one to his unique projects. Astonishing stories of twelve jazz districts of Istanbul will meet the audience through the compositions of Kerem Görsev. On the stage, Ferit Odman and Volkan Hürsever will accompany the virtuoso pianist, who sincerely reflects the city’s relationship with jazz. Join us on this special evening where beautiful stories of Istanbul will meet jazz melodies.

Kerem Görsev: Piyano

Ferit Odman: Davul

Volkan Hürsever: Kontrbas

Kerem Görsev: Piano

Ferit Odman: Drums

Volkan Hürsever: Double Bass

DİNLEYİN! LISTEN! Emirgan (2014) / “Emirgan”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! İ.M.C. Trio / Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends

Tam: 80 TL     Öğrenci: 40 TL

KEREM TÜRKAYDIN  “CANDID MUSIC”

24 EKİM/PERŞEMBE/19:00

OCTOBER 24TH/THURSDAY/19:00

AKBANK SANAT

Türkiye’de cazın başarılı temsilcilerinden olan ve hayatının her döneminde müziği doludizgin yaşayan Kerem Türkaydın; bugüne kadar Toygar Işıklı, Sıla, Grup Gündoğarken, Yıldız Tilbe, Mirkelam ve Zeliha Sunal gibi isimlerle birlikte çalıştı. Ayrıca, Cem Tuncer, Elif Çağlar, Neşet Ruacan, Ediz Hafızoğlu, Önder Focan gibi caz sahnesinin önde gelen müzisyenleriyle de sahne paylaştı. Bir yandan müzik aranjmanları, reklam müzikleri gibi farklı formatlarda üretimler yapan sanatçı; ödüllü müzisyen Cem Tuncer ile birlikte dizi ve film müzikleri hazırlamaya da devam ediyor. Başarılı müzisyen, yıllardır yaptığı güçlü işbirliklerinin ardından, geçtiğimiz yıl, tüm besteleri kendisine ait olan ve gitarlarını kendisinin çaldığı, sekiz parçalık enstrümantal albümü “Candid Music”i yayımladı. Bu albümde kendisine, davulda Ferit Odman, kontrbasta Kağan Yıldız, piyanoda Adem Gülşen, alto ve soprano saksafonda Serhan Erkol ve misafir olarak albüme katılan, klarnette Göksun Çavdar, trompette İmer Demirer, flugelhorn’da Şenova Ülker, trombonda Emre Kayhan ve obuada Seyid Mas eşlik etti. Bu özel albümden parçalarla örülü bir festival sahnesi şimdi sizi bekliyor.

KEREM TÜRKAYDIN “CANDID MUSIC” (EN)

Considered as one of the most successful musicians of the Turkish jazz scene, a dedicated musician who has lived the music with full speed in every period of his life, Kerem Türkaydın has so far collaborated with many names such as Toygar Işıklı, Sıla, Grup Gündoğarken, Yıldız Tilbe, Mirkelam, and Zeliha Sunal. Also, he shared stages with many prominent jazz musicians such as Cem Tuncer, Elif Çağlar, Neşet Ruacan, Ediz Hafızoğlu, and Önder Focan. Producing music in different formats such as music arrangements and commercials, Türkaydın, on the other hand, continues to produce series and film music with the award-winning musician Cem Tuncer. After years of powerful collaborations, the successful musician released his instrumental eight-piece album, Candid Music, which comprises of his own original pieces and is led by his guitar. In the album, he was accompanied by Ferit Odman on drums, Kağan Yıldız on double bass, Adem Gülşen on piano, Serhan Erkol on alto and soprano saxophone, and guest musicians such as Göksun Çavdar on clarinet, İmer Demirer on trumpet, Şenova Ülker on flugelhorn, Emre Kayhan on trombone and Seyid Mas on oboe. Now, a festival evening full of pieces from this special album is waiting for you.

ŞenovaÜlker: Trompet, Flugelhorn

Serhan Erkol: Alto Saksafon

AdemGülşen: Piyano

KeremTürkaydın: Gitar

Baran Say: Bas

FeritOdman: Davul

ŞenovaÜlker: Trumpet, Flugelhorn

Serhan Erkol: Alto Saxophone

AdemGülşen: Piano

KeremTürkaydın: Guitar

Baran Say: Bass

FeritOdman: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! Candid Music (2018) / “Beetle Jam”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! NES / Jakob Bro Trio feat. Joey Baron & Thomas Morgan

Tam: 30 TL     Öğrenci: 20 TL

KOKOROKO

26 EKİM/CUMARTESİ/21:30

OCTOBER 26TH/SATURDAY/21:30

BABYLON

KOKOROKO’nun müziğinde Afrobeat sevgisi, Kuzey Afrika köklerinin Londra ilhamıyla buluştuğu, üflemeli enstrümanlarla güçlenen çarpıcı bir sound’a dönüşüyor. Trompetçi Sheila Maurice-Grey’in liderliğindeki sekiz kişilik yıldızlar topluluğu; trompet, alto saksafon, trombon, gitar, klavye, kontrbas ve perküsyonun yarattığı uyum sayesinde sahnede her zaman güçlü ve etkileyici performanslar sergiliyor. Kuzey Afrika’nın efsane müzisyenlerinden Fela Kuti, Ebo Taylor ve Tony Allen’ın izinden giden KOKOROKO, eşsiz ve büyüleyici melodiler yaratmayı çok iyi biliyor. Grubun hit parçası “Abusey Junction”, Brownswood’un Londra’nın genç caz sahnesinden yıldız isimlere yer verdiği albüm projesi “We Out Here”da yer aldı. Aynı parça, Gilles Peterson'ın Worldwide Awards 2019 ödül töreninde "Yılın Şarkısı" ödülüne layık görüldü. Mart ayında yayımlanan ve grupla aynı adı taşıyan albümleri ise şimdiden yılın en başarılı albümleri arasına girmiş durumda. Bugüne dek ikonik sahnelerde konserler veren KOKOROKO, bir başka unutulmaz performans için Türkiye’de ilk kez Akbank Caz Festivali’ne konuk oluyor.

KOKOROKO (EN)

In KOKOROKO’s music Afrobeat love translates into a striking, horn-fueled sound with West African roots and Inner London hues. The 8-Piece all-star band led by trumpeter Sheila Maurice-Grey has always a strong presence on stage, with the harmonic combination of trumpet, alto saxophone, trombone, guitar, keyboards, bass, and percussion. Following in the footsteps of West Africa’s legends Fela Kuti, Ebo Taylor, and Tony Allen, KOKOROKO knows well how to create unique and captivating melodies. Their hit song “Abusey Junction” was featured in the “We Out Here” album, a project from Brownswood Recordings celebrating London’s young jazz scene, along with Maisha, Ezra Collective, Moses Boyd, Theon Cross, Nubya Garcia, Shabaka Hutchings, Triforce, and Joe Armon-Jones. The song was also selected as “Track of the Year” at the 2019 Worldwide Awards by Gilles Peterson. Their self-titled debut album released in March has already become one of the favorite albums of the year. Having played at iconic values so far, KOKOROKO will hit the Akbank Jazz Festival stage first time in Turkey, bringing the audience another unforgettable performance!

Sheila Maurice-Grey: Trompet

Cassie Kinoshi: Alto Saksafon

Richie Seivwright: Trombon

Yohan Kebede: Klavye

Matale Chashi: Bas

Onome Ighmare: Perküsyon

Ayo Salawu: Davul

Sheila Maurice-Grey: Trumpet

Cassie Kinoshi: Alto Saxophone

Richie Seivwright: Trombone

Yohan Kebede: Keyboards

Matale Chashi: Bass

Onome Ighmare: Percussion

Ayo Salawu: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! Abusey Junction (2019)

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Vaudou Game / Alfa Mist

Ayakta-Tam: 80 TL    Öğrenci: 40 TL

Louis Sclavis Quartet 'Characters on a Wall'

24 EKİM/PERŞEMBE/21:30

OCTOBER 24TH/THURSDAY/21:30

BABYLON

ECM’in efsanevi sanatçılarından, klarnetçi, saksafoncu, besteci ve emprovizatör Louis Sclavis; ilham verici plak şirketinin 50. yaş kutlamaları için, etkileyici grubu Louis Sclavis Quartet ile Akbank Caz Festivali’nin konuğu oluyor. Soft Machine, Sun Ra ve Art Ensemble of Chicago’dan aldığı ilhamla müzik kariyerine 1975’te başlayan Louis Sclavis; 80’lerin başlarında Henri Texier Quartet, the Compagnie Lubat, Chris McGregor's Brotherhood of Breath, Michel Portal, Tony Oxley, Evan Parker, Peter Brötzmann, Enrico Rava ve Tomasz Stańko gibi pek çok topluluk ve müzisyenle birlikte çaldı. 1984’te ise kendi gruplarını kurmaya başladı ve o günden bu yana çeşitli grup formatlarında çalışmalarına devam ediyor. Sclavis, festivalde birlikte sahne alacağı grubuyla, son albüm projeleri “Characters on a Wall”dan performanslar sergileyecek. Bu albümün ilham kaynağı olan Ernest Pignon-Ernest, Fransa’da sokak sanatının öncülerinden olmasının yanı sıra Louis Sclavis ile uzun soluklu işbirliklerine imza atan bir sanatçı. Sclavis, “Characters on a Wall”daki sekiz parçayı, sanatçının işleri arasından seçtiği sekiz kolaj için besteledi. Çarpıcı melodiler ve sanat ilhamıyla dolu bu kutlama gecesinde siz de bize katılın!

Louis Sclavis Quartet 'Characters on a Wall' (EN)

One of ECM’s legendary artists, clarinetist, saxophonist, composer and improviser Louis Sclavis, is coming to Akbank Jazz Festival with his powerful ensemble Louis Sclavis Quartet to celebrate the inspiring label’s 50th anniversary in Istanbul. With the inspiration coming from Soft Machine, Sun Ra, and Art Ensemble of Chicago, Louis Sclavis began his professional career in 1975. At beginning of the ‘80s, he played with various ensembles and musicians such as Henri Texier's quartet, the Compagnie Lubat, Chris McGregor's Brotherhood of Breath, Michel Portal, Tony Oxley, Evan Parker, Peter Brötzmann, Enrico Rava and Tomasz Stańko. In 1984 he started forming his own ensembles and since then he continues making band music. Louis Sclavis Quartet, who will take the stage at the festival, will perform pieces from their latest project ‘Characters on a Wall’. The main inspiration behind this album, Ernest Pignon-Ernest, is known as the ambassador of urban art in France, and he is also a long time collaborator of Louis Sclavis. Sclavis composed eight tunes based on eight of his collages. Join us for a night of celebration full of striking music and artistic inspiration.

Louis Sclavis: Klarnet

Sarah Murcia: Kontrbas

Benjamin Moussay: Piyano

Cristophe Lavergne: Davul

Louis Sclavis: Clarinets

Sarah Murcia: Double Bass

Benjamin Moussay: Piano

Cristophe Lavergne: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! Silk and Salt Melodies (2014)/“Le Parfum de l’éxil”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Art Ensemble of Chicago / İ.M.C. Trio

Masa: 80 TL  Ayakta-Tam: 65 TL  Öğrenci: 30 TL

MAISHA

25 EKİM/CUMA/21:30

OCTOBER 25TH/FRIDAY/21:30

BABYLON

Maisha’nın zamansız müziği gücünü grubun keşif ve rahatlık hissi uyandıran sezgisel tavrından alıyor. Maisha, cazdan Afrobeat’e uzanan güçlü ilham kaynaklarının etkilerini müzik üretim sürecinin her adımında yaşatarak, spiritüel caz geleneğinden kendine has bir üslupla sıyrılmayı biliyor. Jake Long liderliğindeki altı kişilik grup, ilk EP’sini 2016’da yayımladı. Grup üyelerinden Nubya Garcia, Maisha’nın sound’unun şekillenmesine katkıda bulundu. Maisha’nın bugün ulaştığı etkileyici sound, hipnotik ritimler, sezgisel etkileşimler ve derinliği vurgulayan melodik tekrarlar üzerine kurulu. Grup, Gilles Peterson’ın kurduğu ve Londra’nın janrlar ötesi genç caz sahnesini yansıtan projelere imza atan Brownswood’un 2018’in ilk aylarında çıkardığı “We Out Here” albümünde yer aldı. Bu işbirliğinden aylar sonra, yine 2018 yılı içinde, ikinci stüdyo albümleri “There Is A Place” yayımlandı; Downbeat ve The Guardian gibi yayınlar bu albümden övgüyle bahsetti. Bugüne kadar efsanevi Sun Ra Arkestra ile sahne alan, Boiler Room’da ve Church of Sound’da performanslar sergileyen Maisha, hayranlık uyandıran enerjisini şimdi de Akbank Caz Festivali sahnesine taşıyor.

MAISHA (EN)

Maisha’s timeless music generates a unique style through traditional spiritual jazz by filtering their own influences, which range from jazz to Afrobeat, in every step of the musical process. The six-piece group led by bandleader Jake Long, released their debut EP in 2016. Between the members, Nubya Garcia played a significant part in shaping the early sound of the band. Their current sound rests on trance-inducing rhythms, instinctive musical interchange and repeated, deeply enriching melodic refrains. Maisha was featured in “We Out Here”, an early 2018 album by Gilles Peterson’s Brownswood, which documents London’s genre-bending, jazz-influenced young music scene. Only months after this contribution, they released their new album “There Is A Place” within the same year and received exciting reviews from platforms such as Downbeat and The Guardian. So far they’ve been featured on Boiler Room, supported the legendary Sun Ra Arkestra, and played at Church of Sound. And now they will bring their laudable energy to the stage of Akbank Jazz Festival!

DİNLEYİN! LISTEN! There Is A Place (2018)/”Kaa”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! KOKOROKO / Alfa Mist

Ayakta-Tam: 70 TL   Öğrenci:30 TL

MATS EILERTSEN TRIO

19 EKİM/CUMARTESİ/19:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/19:00

AKBANK SANAT

Akbank Caz Festivali bu yıl, uluslararası caz sahnesinin çığır açıcı plak şirketlerinden ECM’in 50. yaşını kutluyor ve ECM’in en ilham verici sanatçılarını festival izleyicisiyle buluşturuyor. Bu kutlamanın bir parçası olarak, kontrbasın usta ismi ve besteci Mats Eilertsen, on yıldır birlikte çalıştığı prestijli grubu eşliğinde festivalde sahne alacak. Büyük ilgi gören ve övgü toplayan son albümleri “And Then Comes The Night”ı bu yıl içinde yayımlayan bu avangart virtüöz üçlüsü, günümüz cazının önde gelen ve en yaratıcı topluluklarından biri olduğunu her seferinde kanıtlıyor.

MATS EILERTSEN TRIO (EN)

Celebrating international jazz scene’s visionary label ECM’s 50th anniversary this year, Akbank Jazz Festival brings together the most influential artists of the label and the festival audience with a series of concerts. As part of this celebration, one of ECM’s growing stars, Norwegian double bass maestro and composer Mats Eilertsen will be at the festival stage, accompanied by his prestigious musicians with a decade-long career. Having released their critically-acclaimed latest album “And Then Comes The Night” this year, the avant-garde virtuoso trio proves to be one of the most prominent and exploratory jazz ensembles of today. Join us for this spectacular night!

Harmen Fraanje: Piyano

Mats Eilertsen: Kontrbas

Thomas Strønen: Davul

Harmen Fraanje: Piano

Mats Eilertsen: Double Bass

Thomas Strønen: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! And Then Comes The Night (2019)/”Albatross”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Yonathan Avishai Trio / Barry Good

Tam: 30 TL    Öğrenci: 20 TL

MEHMET ULUĞ GECESİ: İ.M.C. TRIO / MEHMET ULUĞ NIGHT: İ.M.C. TRIO

19 EKİM/CUMARTESİ/21:30

OCTOBER 19TH/SATURDAY/21:30

BABYLON

Trompet sanatçısı İmer Demirer, Mehmet Uluğ’u düşündüğünde önce özgürlüğü hatırlıyor. Sahnenin içinden biri olarak gördüğü Uluğ’un, etrafındaki insanları özgürlüğe, merak duymaya ve üretmeye davet edişini her zaman hayranlıkla anıyor. Akbank Caz Festivali’nin her yıl düzenlediği “Mehmet Uluğ Gecesi” etkinliğinde yeni projesi İ.M.C. Trio ile sahne alacak İmer Demirer, müziğini ve hislerini izleyiciyle paylaşmaya geliyor. Demirer’in 1976’da İstanbul Devlet Konservatuarı’nda başlayan müzik hayatı, mezuniyetinden sonra Cem Aksel, İlkin Deniz ve Can Ayer gibi caz müzisyenleriyle tanışması ve birlikte çalışması ile giderek hareketlendi. Yıllar içinde Ali Perret’nin İstanbul Caz Dörtlüsü, Emin Fındıkoğlu, Erol Pekcan, Selçuk Sun, Tuna Ötenel, Neşet Ruacan, Mahmut Yalay, Ateş Tezer, Elvan Aracı, Selim Selçuk, Nükhet Ruacan, Nilüfer Verdi, Nükhet Aruca, Aydın Esen, Can Kozlu, Ayşe Gencer, Can Ayer, Oğuz Durukan, Önder Focan ve Deniz Dündar gibi pek çok öncü müzisyenle ortak çalışmalarda yer aldı. Sideman olarak birçok albüme katkıda bulundu ve 2009’da Mehmet Uluğ’un davetiyle Pozitif Müzik çatısı altında “You, Me & Char” adlı albümünü yayımladı. Babylon’daki bu anlamlı gecede, İ.M.C. Trio’nun ardından, P.D.K (Ali Perret Trio), Aydın Esen ve Bora Uzer Group sahne alacak.

MEHMET ULUĞ NIGHT: İ.M.C. TRIO

While remembering Mehmet Uluğ, freedom becomes the first thing that comes to jazz trumpeter İmer Demirer’s mind. He always remembers with admiration how Uluğ invited everyone around him to freedom, curiosity and creativity. Imer Demirer, who will take the stage with his new project İ.M.C. Trio at the “Mehmet Uluğ Night” held by Akbank Jazz Festival every year, is coming to share his music and feelings with the audience. Demirer's musical career that started at the Istanbul State Conservatory in 1976 livened up after graduation, he met jazz musicians such as Cem Aksel, Ilkin Deniz, Can Ayer and started to work with them. Over the years, he has collaborated with many leading musicians such as Ali Perret, Emin Fındıkoğlu, Erol Pekcan, Selçuk Sun, Tuna Ötenel, Neşet Ruacan, Mahmut Yalay, Ateş Tezer, Elvan Aracı, Selim Selçuk, Nükhet Ruacan, Nilüfer Verdi, Nükhet Aruca, Aydın Esen, Can Kozlu, Ayşe Gencer, Can Ayer, Oğuz Durukan, Önder Focan and Deniz Dündar. He has recorded many albums as a sideman and in 2009 he released his album “You, Me & Char” under the roof of Pozitif Muzik after being invited by Mehmet Uluğ. On this meaningful night at Babylon, after İ.M.C. Trio, P.D.K (Ali Perret Trio), Aydın Esen and Bora Uzer Group will take the stage.

İ.M.C. Trio

İmer Demirer: Trompet

Volkan Topakoğlu: Kontrbas

Can Kozlu: Davul

P.D.K. Trio

Ali Perret: Piyano

Meriç Demirkol: Saksafon

Şenol Küçükyıldırım: Davul

Aydın Esen: Piyano

Bora Uzer Group

İ.M.C. Trio

İmer Demirer: Trumpet

Kağan Yıldız: Double Bass

Can Kozlu: Drums

P.D.K. Trio

Ali Perret: Piano

Meriç Demirkol: Saxophone

Şenol Küçükyıldırım: Drums

Aydın Esen: Piano

Bora Uzer Group

DİNLEYİN! LISTEN! You, Me & Char (2009) / “Monday Morning”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Bebop Project / Charles Lloyd Sky Trio feat. Gerald Clayton & Marvin Sewell

Masa: 90 TL Ayakta-Tam: 70 TL   Öğrenci: 35 TL

NES

17 EKİM/PERŞEMBE/20:00

OCTOBER 17TH/THURSDAY/20:00

SUMMART SANAT MERKEZİ

NES’in janrlar ötesi müziği ne kategori ne de dil bariyeri tanıyor; Anouar Brahem, Dhafer Youssef, Ibrahim Maalouf gibi sanatçıları anımsatan bir özgür ruh taşıyor. NES’in üç üyesini bir araya getiren ortak müzik dili, geleneksel Arap müziği, dünya müziği, caz ve pop arasında geziniyor. Perküsyoncu David Gadea, çellist Matthieu Saglio ve vokal/çellist Nesrine Belmokh; İspanya Valencia’da tanışmalarının ardından önce arkadaş sonra bir üçlü oldular ve Nesrin’in takma adı olan NES adıyla anılmak istediler. Uzun zamandır hayal ettikleri uluslararası albümleri, “Ahlam” adıyla 2018’de yayımlandı. Nesrin’in İngilizce, Fransızca ve Arapça seslendirdiği şarkılara, loop pedalları da kullanan çellist Matthieu Saglio’nun sürprizlerle dolu melodileri ve grubun flamenko/caz bazını ustalıkla inşa eden perküsyoncusu David Gadea’nın zaman zaman hararetli, zaman zaman narin ritimleri eşlik ediyor. Bu sonbahar Akbank Caz Festivali’nde bize katılın ve bu sıradışı grubun konserine siz de tanıklık edin.

NES (EN)

The genre-busting music of NES knows no categories or language barriers, carrying a free spirit similar to artists such as Anouar Brahem, Dhafer Youssef or Ibrahim

Maalouf. The unified music language that brings together three members of NES is between traditional Arabic and world music, jazz and pop. Percussionist David Gadea, cellist Matthieu Saglio and the singer/cellist Nesrine Belmokh met in Valencia, Spain, became friends, created a trio, built a repertoire and chose a name: NES, Nesrine's

nickname. The trio finally released their international debut album “Ahlam”, a long-held wish, in 2018. Nesrin’s vocals in English, French and Arabic, are accompanied by the astonishingly varied sounds of the cellist Matthieu Saglio - who also works with loop pedals, and the sometimes fiery, sometimes very delicate percussion by David Gadea constituting the virtuoso flamenco/jazz basis of this band. Join us in Akbank Jazz Festival this autumn and do not miss the concert of this exceptional trio.

Nesrine Belmokh: Vokal, Çello

Matthieu Saglio: Vokal, Çello

David Gadea: Perküsyon

Nesrine Belmokh: Vocal, Cello

Matthieu Saglio: Vocal, Cello

David Gadea: Percussions

DİNLEYİN! LISTEN! Ahlam (2018) / “Ahlam”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Sarah McCoy / Zuhal Olcay feat. Güvenç Dağüstün

Masa: 50 TL Ayakta: 25 TL

PECOVIĆ& KANACKIGUITAR DUO

25 EKİM/CUMA/19:00

OCTOBER 25TH/FRIDAY/19:00

AKBANK SANAT

Gypsy swing’den Balkan cazına ve caz rock esintilerine uzanan etkileyici bir stil birlikteliği, ödüllü gitarist Mladen Pecović’in müziğini eşsiz kılıyor. Çağdaş caz izleyicisine hitap edebilen bu özgün sound, onlarla sezgisel bir diyalog kurabilmeyi de başarıyor. Pecović, sahne performanslarında caz standartlarına ve kendi bestelerine yer veriyor. İç dünyasından izler taşıdığı kadar kendisini çevreleyen dünyaya dair gözlemlerine de ayna olan bu bestelerde; değişen mevsimlerin yarattığı ilham, tutkular ve zamana dair semboller kusursuz bir harmoniyle bir araya geliyor. Pecović, bugüne kadar, 2011’de Sırbistan’da düzenlenen Guitar Art Fest ve 2012’de Hırvatistan’da gerçekleşen Omis Guitar Fest gibi uluslararası yarışmalarda birincilik ödülleri aldı. Gitarist Kanacki ile birlikte gerçekleştirdiği ikili performanslar, caz festivalleri ve programlarında önemli başarılar elde etti. Aynı zamanda her yıl 60’ın üzerinde sahne performansıyla yoğun bir konser programını da başarıyla sürdürmeyi bilen Pecović’in bir sonraki heyecan verici durağı, Kanacki’nin eşliğinde sahne alacağı Akbank Caz Festivali olacak. İkilinin tutkulu gitarlarını keyifle izleyeceğimiz bu konser akşamında bize katılın.

PECOVIĆ & KANACKI GUITAR DUO (EN)

An impressive combination of styles, ranging from Gypsy swing to authentic Balkan jazz, to light jazz-rock is what makes multi-awarded guitarist Mladen Pecović’s music is so unique, communicative and fit for contemporary audience. His authentic performances showcase jazz standards as well as his original pieces, which carry the feelings of his inner journeys and observations of the world around him. Change of seasons, passion and symbols of time come together in perfect harmony. Pecović so far has been awarded first prizes in international competitions such as Serbia Guitar Art Fest and 2012 Croatia Omis Guitar Fest. His performances with guitarist Kanacki as the acoustic guitar duo Pecović/Kanacki received remarkable success at jazz festivals and programs. Also holding a busy concerts schedule with over sixty shows per year, Pecović is coming to Akbank Jazz Festival as his next exciting spot, in accompaniment with Kanacki. Join us to enjoy this powerful duo’s passionate guitars.

Mladen Pecović: Gitar

Nemanja Kanacki: Gitar

Mladen Pecović: Guitar

Nemanja Kanacki: Guitar

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Kerem Türkaydın "Candid Music" / Bugge Wesseltoft & Erkan Oğur & Friends

Tam: 30 TL Öğrenci: 20 TL

SARAH MCCOY

23 EKİM/ÇARŞAMBA/21:30

OCTOBER 23RD/WEDNESDAY/21:30

BABYLON

Beat Kuşağı’nın şiirlerden ve yollardan beslenen ruhu, Sarah McCoy’un müziğinde yeniden hayat buluyor. Doğup büyüdüğü Charleston’dan 20 yaşında otostopla ayrıldıktan sonra yollara düşen müzisyen, barlarda piyano çalarak puslu sesiyle şarkılar söylediği California ve New Orleans yıllarında müziğini giderek olgunlaştırdı. McCoy’un, Tom Waits, Amy Winehouse, Leon Russell ve Nina Simone gibi efsane isimlere özgü bir derinliğe sahip güçlü vokali, ilk kez 2013’te Fransız yönetmen Bruno Moynie tarafından keşfedildi. Bu keşif, daha sonra bir kısa film ve Fransa turnesi ile taçlandı. Sarah, 2017’de Jarvis Cocker ve Grammy ödüllü yapımcı, deneysel piyanist Chilly Gonzales’in albüm lansman konserinde açılışı yaptı. Feist, Manu Chao, Seu Jorge, Jane Birkin, Jamie Lidell gibi sanatçıların önemli albümlerinin mimarı olan yapımcı Renaud Letang ile “Blood Siren” adlı albümünü de aynı yıl yayımladı. Letang’ın yanı sıra Chilly Gonzales’in de eş prodüktörü olduğu bu albümle büyük beğeni toplayan Sarah McCoy’un İstanbul’daki bu ilk konseri kaçmaz.

SARAH MCCOY (EN)

The Beat spirit, which celebrates poetry and living on the road, comes to life in Sarah McCoy’s music. After leaving her hometown Charleston at the age of 20 and hitting the road by hitchhiking, her music has matured during the following California and New Orleans years through the live performances at bars, where she played piano and sang with her misty voice. Following in the footsteps of Tom Waits, Amy Winehouse, Leon Russell, and Nina Simone, her powerful singing technique was first discovered by film director Bruno Moynie in 2013. Moynie shot a film documentary on her and also arranged a concert tour of France. In 2017, Sarah opened in Paris for Jarvis Cocker and Chilly Gonzales at their album launch. She recorded her highly-acclaimed first album “Blood Siren” with two coproducers, Chilly Gonzales and Renaud Letang, the latter being the architect of recordings by artists such as Feist, Manu Chao, Seu Jorge, Jane Birkin, and Jamie Lidell. Sarah’s first concert in Istanbul definitely is not to be missed.

Sarah McCoy: Vokal, Gitar, Piyano

Sarah McCoy: Vocal, Guitar, Piano

DİNLEYİN! LISTEN! Blood Siren (2019)/”Pistol Whipped”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Zuhal Olcay feat. Güvenç Dağüstün / B'r Şeyler Eks'k

Masa: 90 TL  Ayakta-Tam:70 TL   Öğrenci: 35 TL

THE JAMES CARTER ORGAN TRIO

21 EKİM/PAZARTESİ/20:30

OCTOBER 21ST/MONDAY/20:30

ZORLU PSM TURKCELL PLATINUM SAHNESİ

Çağdaş cazın en sofistike emprovizatörlerinden, virtüöz saksafoncu James Carter ve kendisinin bugüne kadarki en uzun soluklu grup projesi olan James Carter Organ Trio, bu yıl Akbank Caz Festivali sahnesinin heyecan verici isimlerinden. Grubun beyni James Carter, efsanevi Ben Webster’ınkileri andıran hızlı ve tutkulu sololarıyla tanınmasının yanı sıra, duygu yüklü melodilerin de hakkını veren bir yıldız. 2011 tarihli  “Caribbean Rhapsody” albümüyle, saksafon virtüözitesini, Porto Rikolu besteci Roberto Sierra’nın konçertosuna da yansıttı. Aynı yıl içinde, James Carter’s Organ Trio’nun son albümü “At the Crossroads”u yayınlayarak köklerine döndü. Carter’a eşlik eden, Detroit’in yükselen isimlerinden Gerard Gibbs’in maharetli klavyesi ve Alex White’ın güçlü davullarıyla James Carter Organ Trio; 17 yıllık grup ruhunu hız kesmeden sürdürüyor. Yaratıcılıktan güç alarak derin bağlar kuran, kusursuz enstrüman hakimiyetleri ile izleyicide hayranlık uyandıran bu üçlünün her performansı ayrı bir şölen.

THE JAMES CARTER ORGAN TRIO (EN)

Virtuoso saxophonist James Carter, one of jazz’s most sophisticated improvisers, and his longest-running, most cohesive band James Carter Organ Trio bring a different kind of excitement to Akbank Jazz Festival this year. Like the legendary saxophonist Ben Webster, bandleader James Carter is known for his passionate and high-velocity solos but is just as likely to create sentimental tones. He applied his saxophone virtuosity to Puerto Rican composer Roberto Sierra’s Concerto for Saxophones and Orchestra on the album “Caribbean Rhapsody” in 2011. And within the same year, releasing James Carter’s Organ Trio’s latest album “At the Crossroads”, Carter got back to his musical roots. Featuring the gifted keyboard work of Detroit’s rising star Gerard Gibbs and the powerful drums of Alex White, James Carter Organ Trio is now in its seventeenth year. Bound by strong creative ties, this laudable trio mesmerizes the audience with each live performance, thanks to their command of extended techniques.

James Carter: Saksafon

Gerard Gibbs: Klavye

Alex White: Davul

James Carter: Saxophone

Gerard Gibbs: Keyboard

Alex White: Drums

DİNLEYİN! LISTEN! At the Crossroads (2011) / ”Walking the Dog”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Charles Lloyd Sky Trio, Featurıng Gerald Clayton & Marvin Sewell

1.Kategori: 150 TL  2.Kategori: 130TL  3.Kategori: 100 TL  Öğrenci: 65 TL

VAUDOU GAME

17 EKİM/PERŞEMBE/21:30

OCTOBER 17TH/THURSDAY/21:30

BABYLON

70’lere davetiye tadındaki son albümleri “Otodi”yi geçtiğimiz yıl yayımlayan Vaudou Game, voodoo kültürü ritüellerinden aldığı ilhamı, Afrobeat ritimleri, funk ve soul tınılarıyla benzersiz bir biçimde harmanlıyor. James Brown stili rengarenk, gizemli ve çarpıcı groove’lar, Afro-funk ruhunu kusursuzca yansıtıyor. Lyon çıkışlı Afro-Fransız gruba adını veren Afrika kökenli “vaudou” geleneğinin otantik yansımaları, grup lideri Peter Solo’nun vokal tekniğinde de yeni kapılar açıyor. Japonya’dan Güney Afrika’ya, Togo’dan Belçika’ya, İsveç’ten Kanada’ya, farklı destinasyonlarda kendi dinleyici kitlesini yaratmayı başaran Vaudou Game’nin sahneden taşan enerjisiyle, dans ve neşe dolu bir festival akşamı İstanbul’da sizi bekliyor.

VAUDOU GAME (EN)

Having released their ‘70s’ funk-fueled latest album “Otodi” last year, Vaudou Game combine their inspiration drawn from voodoo rituals with Afrobeat rhythms, funk and soul grooves in a unique way. Their colorful, mysterious and striking grooves -reminiscent those of James Brown- perfectly reflect the afro-funk spirit. The authentic influences of the African “vaudou” tradition, which gave its name to the Afro-French group from Lyon, also open new doors in the vocal technique of band leader Peter Solo. Firing up audiences across the world, from Togo to Belgium, Germany to Japan, Sweden to Canada, Vaudou Game brings their breathtakingly vibrant stage presence to İstanbul for an evening full of joy and dance.

Peter Solo: Vokal, Gitar
Jeremy Garcia: Klavye, ArkaVokal
GhislainPaillard: Saksafon, Perküsyon, ArkaVokal
Aurelien Joly: Trombon, Perküsyon, ArkaVokal
Gaetan Ahouandjogbe: Bas, ArkaVokal
Gilbert Mannnonfi Ai-Nho: Davul, ArkaVokal

Peter Solo: Lead Vocals, Guitar
Jeremy Garcia: Keyboards, Backing Vocals
GhislainPaillard: Saxophone, Percussion, Backing Vocals
Aurelien Joly:Trombone, Percussion, Backing Vocals
Gaetan Ahouandjogbe: Bass, Backing Vocals
Gilbert Mannnonfi Ai-Nho: Drums, Backing Vocals

DİNLEYİN! LISTEN! Otodi (2018)/ “Pas la peine”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Maisha/KOKOROKO

Ayakta-Tam: 65 TL    Öğrenci: 30 TL

YONATHAN AVISHAI TRIO

18 EKİM/CUMA/19:00

OCTOBER 18TH/FRIDAY/19:30

AKBANK SANAT

Fransa caz sahnesinin yıldızlarından, İsrail asıllı Fransız piyanist Yonathan Avishai’nin sıradışı yeteneği; kurucusu olduğu ve Arnie Lawrence, Omer Avital, Avishai Cohen gibi isimlerle birlikte çaldığı grup projeleri sayesinde ses getirdi. Avishai Cohen’in müziğine de hatırı sayılır katkılarda bulunan Yonathan Avishai’nin tılsımı, Cohen’in ECM etiketli “Into The Silence” ve “Cross My Palm With Silver” albümlerinde açıkça hissediliyordu. Bu işbirliklerinin yanı sıra, kendi adını taşıyan heyecan verici üçlüsü Yonathan Avishai Trio’yu, kontrbasçı Yoni Zelnik ve davulcu Guilhem Flouzat ile birlikte hayata geçirdi ve son beş yıl içinde grubu bugün bulunduğu noktaya taşıdı. Çeşitli ECM albümlerine sideman olarak yaptığı katkılardan sonra, ilk albümü “Joys And Solitude”u yine ECM etiketiyle 2019’un başında yayımladı. Bu albümde kendisine Yoni Zelnik ve Donald Kontomanou eşlik etti. Yonathan Avishai’nin melankolik olduğu kadar neşeli unsurlar da barındıran poetik müziği; sanatçının Küba ve New Orleans’tan, Duke Ellington’ın Harlem’inden, cazın ve swing akımının anavatanı Afrika’dan aldığı sonsuz ilhamla örülü. ECM efsanesinin 50. yıl kutlamalarının bir parçası olarak, Akbank Caz Festivali’nde ağırlayacağımız Yonathan Avishai Trio, unutulmaz bir performans için İstanbul’da olacak.

YONATHAN AVISHAI TRIO (EN)

One of the stars of piano jazz in France, Israeli-French Yonathan Avishai’s exceptional talent was first discovered through his bands where he played together with Arnie Lawrence, Omer Avital or Avishai Cohen. He has made important contributions to the music of Avishai Cohen, as documented on the albums “Into The Silence” and “Cross My Palm With Silver” under the label of ECM. He has also been developing his exciting trio project Yonathan Avishai Trio with double-bassist Yoni Zelnik and drummer Guilhem Flouzat over the last five years. After his contributions as a sideman to several ECM albums, “Joys and Solitude”, his first recording for the label under his name, was released at the beginning of 2019. In this album, he was accompanied by Yoni Zelnik as well as Donald Kontomanou. Yonathan Avishai’s poetic music -both melancholic and joyful at the same time- brings together inspirations from Cuba, New Orleans, Duke Ellington’s Harlem or Africa as the heart of jazz and swing moves. As part of the celebration concerts for legendary ECM’s 50th anniversary, Yonathan Avishai Trio will meet the festival audience in Istanbul for an unforgettable performance!

YonathanAvishai: Piyano
Yoni Zelnik: Kontrbas

GuilhemFlouzat: Davul
 

YonathanAvishai: Piano
Yoni Zelnik: Double Bass

GuilhemFlouzat: Drums
 

DİNLEYİN! LISTEN! Joys and Solitudes (2019) / “Lya”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! NES / Cazzip Project

Tam: 30 TL Öğrenci: 20 TL

ZUHAL OLCAY FEAT. GÜVENÇ DAĞÜSTÜN

26 EKİM/CUMARTESİ/20:30

OCTOBER 26TH/SATURDAY/20:30

CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ

İstanbul, Ankara ve İzmir Devlet Tiyatroları’nda yıllarca önemli roller üstlenen, yer aldığı filmlerle Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde birçok ödül alan Zuhal Olcay’ın müzikal yolculuğu, 1989 tarihli Evita müzikalinde Eva Peron’u canlandırmasıyla başladı. Bu müzikalin başarısının ardından “Dünden Sonra, Yarından Önce” filmi geldi. Film, Olcay’ın seslendirdiği aynı adlı şarkıyla büyük ilgi topladı. Bugüne kadar Onno Tunç, Mehmet Teoman, Vedat Sakman, Selim Atakan, Bülent Ortaçgil ve Gürol Ağırbaş gibi isimlerle çalışarak sekiz solo albüm yayımlayan ve pek çok kolektif albümde de yer alan Zuhal Olcay, bu sonbahar Akbank Caz Festivali sahnesine Güvenç Dağüstün eşliğinde konuk oluyor. Son yılların başarısıyla dikkat çeken sanatçılarından Dağüstün, ilk solo albümü “Evde Yoklar”ı 2012’de yayımladı. 2018’de yayımlanan ve piyanist Ece Dağıstan ile yaptığı son albümü “Fazıl Say - Güz Şarkıları”, yılın en çok satan albümleri arasında yer aldı. Türkiye’de Fazıl Say şarkılarını seslendiren ilk isim olan bu ayrıcalıklı vokali Zuhal Olcay ile aynı sahnede izleme fırsatını kaçırmayın.

ZUHAL OLCAY FEAT. GÜVENÇ DAĞÜSTÜN (EN)

Zuhal Olcay, who has played significant characters in theater plays under the roofs of İstanbul, Ankara and İzmir State Conservatories for many years and received many awards in various countries around the world, started her musical journey in 1989 with the portrayal of Eva Peron in the musical Evita. After this success, she starred in the movie “After Yesterday, Before Tomorrow”, which attracted great attention thanks to the theme song sung by Olcay. So far she has released eight solo albums by working with names like Onno Tunç, Mehmet Teoman, Vedat Sakman, Selim Atakan, Bülent Ortaçgil, and Gürol Ağırbaş. She has also appeared in many collective albums. This autumn, Zuhal Olcay will be the guest of Akbank Jazz Festival with Güvenç Dağüstün, one of Turkey’s most remarkable artists of recent years, who has released his first solo album, “Evde Yoklar” in 2012. Released in 2018, his latest album in collaboration with pianist Ece Dağıstan, “Fazıl Say - Güz Şarkıları” ranked among the most successful albums of the year. Dağüstün became the first singer in Turkey who sang the vocals of Fazıl Say songs. Do not miss the opportunity to witness this impressive artist and Zuhal Olcay perform together on the same stage.

Zuhal Olcay: Vokal

Güvenç Dağüstün: Vokal

Cem Tuncer: Gitar

Efecan Tuncer: Bas

Levent Bursalı: Davul

Birol Ağırbaş: Vurmalılar

Engin Recepoğulları: Nefesliler

Ercüment Orkut: Tuşlular

Zuhal Olcay: Vocal

Güvenç Dağüstün: Vocal

Cem Tuncer: Guitar

Efecan Tuncer: Bass

Levent Bursalı: Drums

Birol Ağırbaş: Percussions

Engin Recepoğulları: Reeds

Ercüment Orkut: Keyboards

DİNLEYİN! LISTEN! Aşkın Halleri (2009) / “Yine Aşk Var”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Sarah McCoy / Standards & Selen Beytekin

Tam: 120 TL Öğrenci: 60 TL

CAZ ODADA

JAZZ IN THE ROOM

BARRY GOOD

19 EKİM/CUMARTESİ/16:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/16:00

ZUHAL KONSEPT AKASYA

Lukas Schiemer’ın önderliğindeki Avusturyalı grup Barry Good; Akbank Caz Festivali’nin müzikseverlere farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ortamını anımsatacak bir konser deneyimine davet eden yeni konsepti “Caz Odada” kapsamında Zuhal Konsept stüdyosunda sahne alacak. Çıkış albümleri “And how are you?”yu 2016 yılında yayımlayan Barry Good; caz vokal ve groove odaklı müziğini, hip-hop ve soul öğeleriyle birleştirirken performanslarında doğaçlama ve eğlenceyi ön planda tutuyor. Hindistan, Güney Amerika, Afrika, Endonezya, Avrupa ve Orta Doğu’daki turnelerinin ardından yeni bir bakış açısıyla müziğinde politik, sosyal ve çevresel konuları ele almaya başlayan grubun ikinci albümü “Sendezeit”, Ekim ayında yayımlanacak. Barry Good’un Akbank Caz Festivali’ne özel bu stüdyo performansını kaçırmayın!

BARRY GOOD (EN)

As a part of Akbank Jazz Festival’s new concept ‘Jazz in the Room’, which aims to transform the places of daily encounters into an intimate concert experience in a cozy home environment for the participants, Austrian band Barry Good will perform at Zuhal Concept’s studio. Lead by Lukas Schiemer, Barry Good plays groove-oriented vocal jazz and merges this style with elements of hip-hop and soul. After releasing their debut album ‘And how are you?’ in 2016 and touring in India, South America, Africa, Indonesia, Europe and the Middle East, they began to explore new paths and link their music with social, political and environmental issues. With their upcoming album ‘Sendezeit’ to be released on October, do not miss this special performance full of entertainment and improvisation!

Lukas Schiemer: Nefesliler, Vokal

Jakob Mayr: Trombon

Simon Raab: Klavye

Bernd Satzinger: Bas

Marc Vogel: Davul

Lukas Schiemer: Reeds, Vocals

Jakob Mayr: Trombone

Simon Raab: Keyboards

Bernd Satzinger: Bass

Marc Vogel: Drums

Fiyat: 25 TL

DİNLEYİN! LISTEN! And how are you? (2016) / “Shirley”

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Alfa Mist / B’r Şeyler Eks’k

STANDARDS & SELEN BEYTEKİN

20 EKİM/PAZAR/18:00

OCTOBER 20TH/SUNDAY/18:00

AVUSTURYA BAŞKONSOLOSLUĞU REZİDANSI

RESIDENCE OF THE CONSULATE GENERAL OF AUSTRIA

Akbank Caz Festivali, yeni konsepti “Caz Odada” ile müzikseverleri ayrıcalıklı bir müzik dinleme deneyimine davet ederek; dinleyicilere, farklı yaşam alanlarının veya evlerinin samimi ve sıcak ortamını anımsatacak bir konser deneyimi sunuyor. “Caz Odada” kapsamındaki bu özel buluşmalardan biri, Avusturya Başkonsolosluğu Rezidansı mahzeninin büyülü atmosferinde gerçekleşecek. Geleneksel Avusturya lezzetlerinin sunulacağı etkinlikte caz topluluğu Standards’ın akustik performansı ve Selen Beytekin’in güçlü ve duygulu yorumuyla güzel bir Pazar geçirebilirsiniz. Klavyede Coşkun İnsel, basta Avusturya Başkonsolosu Gerhard Lutz, saksafonda Siney Yılmaz ve davulda Mertcan Bilgin sahnede olacak.

STANDARDS & SANAT DELİORMAN (EN)

Akbank Jazz Festival’s new concept ‘Jazz in the Room’ aims to transform the places of daily encounters into an intimate concert experience in a cozy home environment for the participants. You can spend a lovely Sunday in the magical atmosphere of the wine cellar of the residence of the Consulate General of Austria, accompanied by tasty traditional Austrian finger food, watching the acoustic performance of the jazz band Standards featuring the powerful and emotional vocals of Selen Beytekin. Coşkun İnsel on keyboards, Austrian Consul General, Gerhard Lutz, on bass, Siney Yılmaz on saxophone and Mertcan Bilgin on drums will take the stage.

Selen Beytekin: Vokal

Gerhard Lutz: Bas

Coşkun İnsel: Klavye

Mertcan Bilgin: Davul

Siney Yılmaz: Saksafon

Selen Beytekin: Vocal

Gerhard Lutz: Bass

Coşkun İnsel: Keyboards

Mertcan Bilgin: Drums

Siney Yılmaz: Saxophone

* Avusturya Başkonsolosluğu’nun güvenlik önlemleri nedeniyle konser günü kimliklerinizi yanınızda bulundurmanızı önemle rica ederiz.

* Due to security precautions taken by Austrian Consulate, please make sure to bring your official IDs with you on the day of event.

Tam: 150 TL

KAÇIRMAYIN! DON’T MISS! Sarah McCoy

AÇIK MİKROFON // JAZZ OPEN MIC

26 EKİM/CUMARTESİ/21:00

OCTOBER 26TH/SATURDAY/21:00

TAMİRANE AKASYA

Caz söylemekistermisin? O zaman mikrofonsenin! nu-DC Organizasyon’un 10 yıldırcazvokalmeraklılarınasahnedeneyimikazanmaimkanısunduğu “AçıkMikrofon”; Akbank Caz Festivali’ninsamimi ve doğalbirkonserdeneyimisunanyenikonsepti “Caz Odada” çatısıaltında, TamiraneAkasyasahnesindegerçekleşecek. Katılımcılarınsahneyeçıkıpcazstandartlarıarasındandiledikleriparçayıseslendirebilecekleribircazperformansgecesisunanetkinlikte; Elif Çağlar’ınsunumuyla, piyanodaÇağrıSertel, kontrbasta Volkan Hürsever ve davuldaEdizHafızoğlu’ndanoluşanorkestranıneşliğindesahnedeolmadeneyiminikaçırmayın.

Elif Çağlar: Vokal, Moderatör

ÇağrıSertel: Piyano

Volkan Hürsever: Kontrbas

Ediz Hafızoğlu: Davul

JAZZ OPEN MIC

Do you want to sing jazz? Then the microphone is yours! For last 10 years, nu- DC Organization’s special event ‘Jazz Open Mic’ aims to provide a space for experience on stage, for those who are interested in jazz vocal performance. As a part of Akbank Jazz Festival’s new concept ‘Jazz Room’, which aims to transform the places of daily encounters into an intimate concert experience in a cozy home environment for the participants, this special ‘Jazz Open Mic’ event will take place in TamiraneAkasya. Presented by Elif Çağlar, accompanied by the orchestra featuring ÇağrıSertel on piano, Volkan Hürsever on double bass and EdizHafızoğlu on drums, participants are invited to perform jazz standards they prefer to perform on stage. Be sure not to miss this unique experience of sharing the stage with renowned musicians of the jazz scene.

Elif Çağlar: Vocal, Moderator

ÇağrıSertel: Piano

Volkan Hürsever: Double Bass

Ediz Hafızoğlu: Drums

Dinle : 60 TL

Söyle : 60 TL

Listen: 60 TL

Sing: 60 TL

SÖYLEŞİLER

TALKS

ECM RECORDS & AVRUPA CAZ TARİHİ

22 EKİM/SALI/15:00

OCTOBER 22ND/TUESDAY/15:00

SOFA OTEL ISTANBUL AUTOGRAPH COLLECTION

60’lı ve 70’li yıllarda Amerikalı plak şirketleri yatırımlarını elektrik caz, caz-rock gibi daha karlı alanlara ayırmayı tercih etmişken, Avrupalı plak şirketleri sayesinde avangart caz ve Amerikalı caz müzisyenlerinin kariyerleri hayatta kalabilmişti. 1969’da kurulan Alman plak şirketi ECM, caz tarihinin bu anlatılmayan hikayesinin en başarılı kahramanıydı. Müzik prodüksiyonunun her aşamasına adanmış 50 yıllık geçmişiyle, ECM cazın imajını değiştirdi, tanımını ve sınırlarını yeniden belirledi. Çoğunlukla Kuzey cazıyla özdeşleşmiş ECM; kurulduğundan beri katologunda Amerikan, Afro-Amerikan ve Avrupalı caz müzisyenlerinin kayıtlarına yer vererek, görsel sanatlar ve ses arasındaki kesişimler üzerinde çalışarak, besteciliğin yeni alanlarını dokümente ederek ve yeni yeteneklere geniş kitlelere ulaşabilmeleri için olanaklar sağlamayı başararak 90’larda nu-jazz etrafında toplanmış birçok yeni plak şirketine ilham kaynağı oldu. “ECM Records ve Avrupa Caz Tarihi” konulu bu söyleşide; efsanevi plak şirketinin tarihindeki önemli anlar ve Avrupa Caz tarihi, Francesco Martinelli, Sevin Okyay ve Kerim Selçuk’unkatılımlarıyla konuşulacak.

ECM RECORDS & THE HISTORY OF EUROPEAN JAZZ

In the decades of the 60s and 70s, European record labels kept American jazz musicians’ careers and avant-garde sound alive on vinyl, when all the American labels were restricting their investment to the more marketable area of electric jazz, jazz-rock, and outright fusion. The German label ECM, founded in 1969, is the major success story in this unwritten chapter of the history of jazz. In 50 years of intense commitment to all aspects of production, the label changed the image of jazz, its definition and boundaries. Mostly associated with ’Northern European’ sound, ECM has been since the very beginning issuing some of the most important recordings of American, African-American, and European jazz. By supporting musicians, exploring the intersections between visual art and sound, documenting new areas of composed music, and offering new talents a way to reach to the people, ECM served as an example for new labels that began to document nu-jazz in the 90s. In this talk, the significant moments of its history will be discussed with the participation of Francesco Martinelli, Sevin Okyay and Kerim Selçuk.

Moderatör: Francesco Martinelli

Konuklar:

Sevin Okyay (Caz ve Ötesi NTV Radyo, Caz Programcısı)

Kerim Selçuk (A.K. Müzik)

Moderator: Francesco Martinelli

Guests:

Sevin Okyay (Caz ve Ötesi NTV Radyo, Jazz Broadcaster)

Kerim Selçuk (A.K. Müzik)

Konuşma dili İngilizce’dir.

The event will be held in English.

NEDEN CAZ?

19 EKİM/CUMARTESİ/15:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/15:00

SOHO HOUSE

Çünkü Gill Scott-Heron’ın da dediği gibi ''Caz özgürlüktür''. Cazın insan ve toplum özgürlüğü üzerine doğrudan etkileri üzerine sorulara yanıtlar arayacağımız bu söyleşide, caz programcısı ve meraklısı Hakan Rauf Tüfekçi, cazı çalanları, söyleyenleri, dinleyenleri, pazarlayanları ve yazanları mercek altına alıyor. Cazın ortaya çıkışı ve caz kelimesinin anlamı üzerinde dahi müzik tarihçilerinin hemfikir olamadığı düşünülürse konuşulacak çok konu var. Gazeteci-yazar Sedat Ergin, caz gitaristi Önder Focan ve Lale Plak’tan Hakan Atala’nın konuk olacağı bu söyleşi kaçmaz.

Moderatör: Hakan Rauf Tüfekçi (NTV Radyo Cazın Büyüsü, Caz Programcısı)
 

Konuklar:

Sedat Ergin (Gazeteci,Yazar)
Önder Focan (Caz Gitaristi)
Hakan Atala (Lale Plak)

WHY JAZZ?
 

Because, as Gill Scott-Heron puts it, “Jazz is freedom.” In this panel, where we will look for answers on the direct effects of jazz on human and social freedom, jazz host and jazz enthusiast Hakan Rauf Tüfekçi, will focus on those who play, sing, listen to, market and write about jazz. Considering the fact that music historians cannot even agree on the emergence of jazz and the meaning of the word “jazz”, there are many topics to discuss. Gathering journalist Sedat Ergin, jazz guitarist Önder Focan and Hakan Atala from Lale Plak as panelists, this event is not to be missed.Moderator: Hakan Rauf Tüfekçi (NTV Radyo Cazın Büyüsü, Jazz Broadcaster)
 

Guests:

Sedat Ergin (Journalist,Writer)

Önder Focan (Jazz Guitarist)

Hakan Atala (Lale Plak)

SİNEMADA CAZ // JAZZ IN CINEMA

27 EKİM/PAZAR/15:00

OCTOBER 27TH/SUNDAY/15:00

SOHO HOUSE

SİNEMADA CAZ

Cazın ruhunu kavrayabilmek Blues’un yolculuğunu anlamaktan da geçiyor. Usta yönetmenlerin caz ve sinemayı buluşturduğu filmler bu keşif sürecinde başvurulması gereken önemli kaynaklardan. Hülya Tunçağ moderatörlüğünde konuklar, Akbank Caz Festivali kapsamındaki bu söyleşide, 1920’lerden bugüne cazınsinemadaki yansımalarını farklı yönleriyle değerlendirecek. Clint Eastwood’un alto saksafoncu Charlie Parker’ın yaşamını ele aldığı “Bird”, bir bebop müzisyenini canlandıran Dexter Gordon'a “En İyi Erkek Oyuncu” Oscar adaylığı ve filmin müziklerini üstlenen Herbie Hancock'a “En İyi Film Müziği” Oscar'ı kazandıran “'Round Midnight” gibi rehber filmler üzerinden gerçekleşecek bu ilham verici söyleşiyi kaçırmayın.

JAZZ IN THE CINEMA

To understand the spirit of jazz, one must understand the history of the Blues. The movies of master directors where jazz and cinema meet are one the primary sources to discover this history. Hülya Tunçağ and her guests will evaluate the reflection of jazz in the cinema from the 1920s onwardsin different aspects. Do not miss this inspiring talk that will reference cult films like Clint Eastwood’s Charlie Parker biopic; ‘Bird’ and “'Round Midnight”, in which a bebop musician is portrayed by Dexter Gordon -who is nominated as the 'Best Actor in A Leading Role'- and the music composed by Herbie Hancock won the Academy Award for  'Best Original Score'.

Etkinlik ücretsizdir. Katılım sınırlıdır.

Free of charge. Limited attendance

Moderatör:

Hülya Tunçağ (Müzikolog, Caz Programcısı ve Yapımcısı)

Konuklar:

Ali Sönmez (Caz Programcısı, Müzik ve Sinema Yazarı)

Şevket Akıncı (Caz Gitaristi)

Moderator:

Hülya Tunçağ (Musicolog, Jazz Broadcaster)

Guests:

Ali Sönmez (Jazz Broadcaster, Music and Cinema Writer)

Şevket Akıncı (Jazz Guitarist)

ATÖLYELER

WORKSHOPS

LIN RECORDS ATÖLYELERİ: LIN RECORDS WORKSHOPS

Enstrümanlara ve müziğe ilgi duyan amatör ve profesyonellerin heyecanla beklediği Lin Records Atölyeleri farklı konuklarıyla bu yıl bir kez daha festival programında. Atölyelere katılan katılımcılar, Türkiye caz sahnesinin başarılı müzisyenleriyle tanışarak onların deneyimlerinden faydalanma ve müzik bilgilerini arttırma şansı yakalıyorlar. Festival süresince farklı tarihlerde gerçekleşecek Lin Records atölyeleri arasından ilgi duyduklarınızı seçin ve zihninizde yeni ufuklar açacak bu özel deneyimleri kaçırmayın.

15 yaş üstü için uygundur.

LIN RECORDS WORKSHOPS (EN)

The eagerly awaited Lin Records Workshops designed for music professionals or amateurs who are interested in instruments are once again in the festival program with special guests. During the workshops, participants meet successful musicians of Turkey’s jazz scene and benefit from their experiences and increase their knowledge of music. check out the full schedule of Lin Records workshops which will take place on different dates during the festival and come and join these special events that will open your mind to new horizons.

The workshop is designed for 15+ years old.

Atölye ücreti: 50 TL

Workshop Fee: 50 TL

Cem Tuncer ile Gitar Atölyesi / Guitar Workshop with Cem Tuncer

20 EKİM/PAZAR/12:00

OCTOBER 20TH/SUNDAY/12:00

AKBANK SANAT

Serhan Erkol ile Saksafon Atölyesi / Saxophone Workshop with Serhan Erkol

20 EKİM/PAZAR/14:00

OCTOBER 20TH/SUNDAY/14:00

AKBANK SANAT

Can Kozlu ile Davul Atölyesi / Drums Workshop with Can Kozlu

20 EKİM/PAZAR/16:00

OCTOBER 20TH/SUNDAY/16:00

AKBANK SANAT

Ercüment Orkut ile Piyano Atölyesi / Piano Workshop with Ercüment Orkut

27 EKİM/PAZAR/12:00

OCTOBER 27TH/SUNDAY/12:00

AKBANK SANAT

Cenk Erdoğan ile Perdesiz Gitar Atölyesi /  Fretless Guitar Workshop with Cenk Erdoğan

27 EKİM/PAZAR/14:00

OCTOBER 27TH/SUNDAY/14:00

AKBANK SANAT

Kağan Yıldız ile Kontrbas Atölyesi /  Double Bass Workshop with Kağan Yıldız

27 EKİM/PAZAR/16:00

OCTOBER 27TH/SUNDAY/16:00

AKBANK SANAT

İSTANBUL LINDY HOPPERS: LINDY HOP DANS ATÖLYESİ

26 EKİM/CUMARTESİ/16:00

OCTOBER 26TH/SATURDAY/16:00

KIYI FERİYE

27 EKİM/PAZAR/14:00

OCTOBER 27TH/SATURDAY/14:00

KIYI FERİYE

Lindy Hop dans akımı, cazın altın çağı diye bilinen Swing döneminde New York’ta tarih yazdı ve 1920'li yılların ortasından 1940'lı yılların sonlarına kadar doludizgin yaşandı. 1940’ların birçok Hollywood filmine konu olan bu swing dans janrı sonradan rock'n roll'a evrildi. Özgürleştirici Lindy Hop deneyimi, rüzgarını bugünlere de taşıyarak, halen dünyanın birçok ülkesinde meraklılarını pistlere çekmeye devam ediyor. Istanbul Lindy Hoppers, partnerli yapılan bu dansın soluksuz neşesini Akbank Caz Festivali’nin 1 saatlik atölyesinde katılımcılarla paylaşacak. 20. yüzyılın en ilham verici dans adımlarının ritmine kendinizi kaptırmaya hazırlanın.

The Lindy Hop dance movement made history in New York during the Swing period, known as the Golden Age of jazz, and was lived at full speed from the mid-1920s during until the end of the 1940s. This genre of swing dance, which was featured in numerous Hollywood movies of the 1940s, later evolved into rock 'n’ roll. The liberating Lindy Hop experience continues today to attract enthusiasts around the world and gather them on the dance-floor. In this one-hour workshop of Akbank Jazz Festival, Istanbul Lindy Hoppers will share the non-stop joy of this partner dance with participants. Get prepared to let yourself go with the rhythm of one of the most influential dance steps of the 20th century.

Katılımcı sayısı sınırlıdır.

Attendance is limited.

Atölye Ücreti: 50 TL

Workshop Fee: 50 TL

İSTANBUL LINDY HOPPERS: SOLO CAZ DANS ATÖLYESİ

26 EKİM/CUMARTESİ/17:00

OCTOBER 26TH/SATURDAY/17:00

KIYI FERİYE

İstanbul Lindy Hoppers, swing döneminin mutluluk saçan enerjisini bedenlerinde hissetmek isteyenlerle, 1 saatlik bu solo caz atölyesinde buluşacak. Partner gerektirmeyen atölyeye katılarak solo cazla tanışıp, cazın en canlı ritimleriyle adımlarınıza neşe katabilirsiniz.  

SOLO JAZZ

İstanbul Lindy Hoppers will hold a 1-hour solo jazz workshop for those who want to feel the happy vibes of Swing Era in their bodies. By attending to this workshop, not necessarily with a partner, you can get introduced to solo jazz and cheer up your steps following the most vibrant rhythms of jazz.

Katılımcı sayısı sınırlıdır.

Attendance is limited.

Atölye Ücreti: 50 TL

Workshop Fee: 50 TL

İSTANBUL LINDY HOPPERS: JAZZ TAP DANS ATÖLYESİ

27 EKİM/PAZAR/16:00

OCTOBER 27TH/SATURDAY/16:00

KIYI FERİYE

Tap dans, ayak vuruşlarıyla çıkarılan sesler ile ritim yaratmaya odaklı bir dans türüdür. Müzikalite ve ritim duygusunu birleştiren, 1920'lerin caz adımlarını içeren, eğlence ve doğaçlamanın ön planda olduğu bu dansla atölyemizde tanışabilirsiniz.

JAZZ TAP (EN)

Tap is a solo jazz technique characterized by creating a rhythm using the sounds made by tapping the floor with the feet. We welcome you to this workshop to become acquainted with this dance form based on entertainment and improvisation, containing the jazz steps of the 1920s and combining musicality and a sense of rhythm.

Katılımcı sayısı sınırlıdır.

Attendance is limited.

Atölye Ücreti: 50 TL

Workshop Fee: 50 TL

İSTANBUL LINDY HOPPERS: KIDS & PARENTS DANS ATÖLYESİ

27 EKİM/PAZAR/15:00

OCTOBER 27TH/SATURDAY/15:00

KIYI FERİYE

Swing dönemine damgasını vuran Lindy Hop dans akımını çocuğunuzla keşfetmek isterseniz, Akbank Caz Festivali’nin çocuklar ve aileler için tasarladığı bu eğlenceli etkinliğe katılabilirsiniz. İstanbul Lindy Hoppers eğitmenleri eşliğinde gerçekleşecek bu atölye, cazın ritmi ve ilk adımları ile tanışmak için bir fırsat!

KIDS & PARENTS (EN)

If you want to explore the Lindy Hop dance movement -which marked the Swing period- with your child, you can attend this fun event designed for children and families by Akbank Jazz Festival. Istanbul Lindy Hoppers instructors will be leading the workshop, which will let children meet the rhythm and first steps of jazz!

Katılımcı sayısı sınırlıdır.

Attendance is limited.

Atölye Ücreti: 50 TL

Workshop Fee: 50 TL

İSTANBUL LINDY HOPPERS: SWING KIDS // ÇOCUKLAR İÇİN DANS ATÖLYESi

26 EKİM/CUMARTESİ/15:00

OCTOBER 26TH/SATURDAY/15:00

KIYI FERİYE

"Kendi gibi olma" kavramını çocukların potansiyeliyle, onlara özgürce yaratabilecekleri ve anı yaşayabilecekleri imkanlar tanıyarak keşfedebiliriz. Dans etmek, çocukların kendilerini ve bedenlerini tanımasına olanak sağlarken, onlara başkalarıyla iletişim kurabilmeyi de öğretir.

Istanbul Lindy Hoppers eğitmenleri eşliğinde gerçekleşecek bu atölyede çocuklarla birlikte oyunlar oynayacağız ve onlarla cazın tınılarına uyumlu adımlar atarak dans edeceğiz.

*12 yaş ve üzeri çocuklara hitap etmektedir.

SWING KIDS

We can explore the concept of “being oneself” with children's potential, by giving them opportunities to create freely and live the moment. Dancing teaches children to recognize themselves and their bodies while communicating with others.

In this workshop, with the accompaniment of Istanbul Lindy Hoppers instructors, we will play games and dance with children in harmony with the timbre of jazz.

This workshop is designed for children from 12-years-old.

Katılımcı sayısı sınırlıdır.

Attendance is limited.

Atölye Ücreti: 50 TL

Workshop Fee: 50 TL

ÇOCUKCAZ

19 EKİM/CUMARTESİ/14:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/14:00

TAMİRANE AKASYA

19 EKİM/CUMARTESİ/16:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/16:00

TAMİRANE AKASYA

ÇocukCaz projesi sayesinde, çocukluk hatıralarımız arasında yeri olan melodiler ve şarkılar caz ile buluşarak bugünün çocuklarına yeni hatıralar hazırlıyor. Festival programında sahne alacak ÇocukCaz projesinde; vokalde solist Nilay Tezsay, gitar ve mızıkada Onur Hacet, kemanda İlker Görgülü sahneye neşe katacak. Anneler, babalar kendi çocukluklarından hatırladıkları şarkıların yepyeni tınılarını çocuklarıyla birlikte keşfe çıkacaklar. Yakın zamanda kendi bestelerinin de bulunduğu bir albüm çıkarmayı planlayan bu renkli topluluğun sahne enerjisiyle tanışmaya siz de davetlisiniz.

KIDDY JAZZ (EN)

Thanks to the Kiddy Jazz Project, melodies and songs from our childhood memories meet jazz and become new memories for today's children. Nilay Tezsay on vocals, Onur Hacet on guitars and harmonica, and İlker Görgülü on violin will bring joy to the festival stage. Mothers and fathers will discover new sounds of songs they remember from their childhood with their children. Come and witness the stage energy of this colorful ensemble, which is soon planning to release an album that will also include their own compositions.

Ücret: 25 TL

Fee: 25 TL

Nilay Tezsay: Vokal

Onur Hacet: Gitar, Mızıka

İlker Görgülü: Keman

Nilay Tezsay: Vocal

Onur Hacet: Guitar, Harmonica

İlker Görgülü: Violin

RENGARENK KUPALAR

19 EKİM/CUMARTESİ/13:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/13:00

AKBANK SANAT

Müziğin notaları çocukların hayal gücü ile birleşerek tasarımlara yansıyor ve farklı yüzeylerde kalıcı oluyor. Çocuklar bu etkinlikte, kendilerine veya sevdiklerine özel rengarenk kupalar tasarlıyorlar. Fırça uçlu porselen kalemleri ile güzel yazı denemeleri ve desen çalışmaları yaparak el becerilerini geliştiriyorlar. Kupa tasarımı yapmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

6-12 yaş için uygundur

COLORFUL MUGS

Musical notes combine with children’s imagination and transform into unique designs on different surfaces. In this workshop, children design colorful mugs for themselves or their loved ones. They improve their hand skills by experimenting with calligraphy and patterns, using porcelain brush pens.

*This workshop is designed for children between 6-12 years-old.

Ücret: 25 TL

Fee: 25 TL

KENDİ ÇANTAMI TASARLIYORUM

19 EKİM/CUMARTESİ/15:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/15:00

AKBANK SANAT

Müziğin notaları çocukların hayal gücü ile birleşerek tasarımlara yansıyor ve farklı yüzeylerde kalıcı oluyor. Çocuklar bu etkinlikte, kendilerine veya sevdiklerine özel bez çantalar tasarlıyorlar. Tekstil kalemleri ile desen çalışmaları yaparak el becerilerini geliştiriyorlar. Çanta tasarımı yapmak hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı!

6-12 yaş için uygundur

DESIGN YOUR OWN BAG

Musical notes combine with children’s imagination and transform into unique designs on different surfaces. In this workshop, children design cloth bags for themselves or their loved ones. They improve their hand skills by experimenting with patterns, using textile pens and markers. Bag design has never been this much fun!

This workshop is designed for children between 6-12 years-old.

Ücret: 25 TL

Fee: 25 TL

CAZ SAATİ

JAZZ TIME

CAZ MUTFAKTA

17 EKİM/PERŞEMBE/18:00

OCTOBER 17TH/THURSDAY/18:00

THE BADAU YELDEĞİRMENİ

Akbank Caz Festivali’nin bu yılki yepyeni etkinliği “Caz Mutfakta”, sıradışı bir sushi atölyesine ev sahipliği yapıyor. Badau’da gerçekleşecek atölye mutfağının müzisyen konuğu Serhan Erkol, önce tezgahın başına geçiyor, sonra kısa bir canlı performansla kulaklara hitap ediyor. İki farklı disiplinin yaratım süreçlerinin de aynı sanatçının dokunuşlarının farklı yansımalarıyla ortaya çıktığına dikkat çeken atölye; sizi, bu ilişkiyi deneyimlemeye ve gözlemlemeye davet ediyor. Bilgi Üniversitesi’nde Ricky Ford, Lawrence “Butch” Morris, Donovan Mixon, Aydın Esen, Can Kozlu, Ali Perret ile çalışan; Ricky Ford Orkestra, Donavan Mixon Quartet, Türkiye ve yurtdışında çeşitli kulüpler ve festivallerde yer alan Serhan Erkol ile eğlenceli bir gün geçirmeye davetlisiniz.

JAZZ CUISINE

Akbank Jazz Festival’s brand new event “Jazz Cuisine” hosts an unusual sushi workshop. Serhan Erkol, the musician guest of the workshop kitchen in Badau, first prepares sushi behind the counter and then does a live performance of several songs. Focused on the idea of how two different disciplines are affected differently by 'the touch of the same artist', this workshop invites you to experience and observe the relationship preparing food and making music by one’s hand. You are invited to spend a beautiful day afternoon with Serhan Erkol, who worked with Ricky Ford, Lawrence “Butch” Morris, Donovan Mixon, Aydın Esen, Can Kozlu, Ali Perret at Bilgi University and took the stage in many clubs and festivals both in Turkey and abroad.

Rezervasyon için (0532) 306 43 34'ü arayabilirsiniz.

Please call (0532) 306 43 34 for reservation.

Tam:80 TL

CAZLI BRUNCH // JAZZY BRUNCH

20 EKİM/PAZAR/10:30–14:30

OCTOBER 20th/SUNDAY/10:30–14:30                

BİZİM TEPE

Akbank Caz Festivali’nin bu özel brunch etkinliğinde, Bizim Tepe’nin yeşil ve huzurlu atmosferinde, Şenova Ülker Quartet’in müziğiyle mutlu bir pazar geçirebilirsiniz. Trompette Şenova Ülker, gitarda Önder Focan, basta Anıl Deniz ve davulda Burak Cihangirli’den oluşan etkileyici topluluk, harika bir atmosferde günü karşılarken size eşlik edecek. 

Rezervasyon için (0532) 739 7563, (0212) 287 0078 veya (0212) 359 2217 numaralarını arayabilirsiniz.

Fiyat: 145 TL                     

           

At this special brunch event of Akbank Jazz Festival, in the lush and peaceful environment of Bizim Tepe, you will enjoy a pleasant sunday brunch with the jazz band Şenova Ülker Quartet. Featuring Şenova Ülker on trumpet, Önder Focan on guitar, Anıl Deniz on bass and Burak Cihangirli on drums, this impressive quartet will accompany you at a wonderful atmosphere to greet the day.

Please call (0532) 739 7563, (0212) 287 0078 or (0212) 359 2217 for reservation.

Fee: 145 TL

Şenova Ülker: Trompet

Önder Focan: Gitar

Anıl Deniz: Bas

Burak Cihangirli: Davul

Şenova Ülker: Trumpet

Önder Focan: Guitar

Anıl Deniz: Bass

Burak Cihangirli: Drums

CAZLI BRUNCH // JAZZY BRUNCH

27 EKİM/PAZAR/09:00–15:00

OCTOBER 27TH/SUNDAY/09:00–15:00                

LOKANTA FERİYE

Akbank Caz Festivali’nin bu özel brunch etkinliğinde, Lokanta Feriye’nin deniz kenarındaki etkileyici atmosferinde, NewPel’in müziğiyle güzel bir pazar gününe merhaba diyebilirsiniz. Saksafonda Bora Tanyeli, gitarda Mahir Dabakoğlu ve kontrbasta Arda Özkan’dan oluşan topluluk, harika bir atmosferde güne başlamanıza eşlik edecek.

At this special brunch event of Akbank Jazz Festival, in the beautiful seaside environment of Lokanta Feriye, you will enjoy a pleasant sunday brunch featuring Bora Tanyeli on saxophone, Mahir Dabakoğlu on Guitar and Arda Özkan on Double Bass, this impressive NewPel will accompany you at a wonderful atmosphere to greet the day.

Bora Tanyeli: Saksafon

Mahir Dabakoğlu: Gitar

Arda Özkan: Kontrbas

Bora Tanyeli: Saxophone

Mahir Dabakoğlu: Guitar

Arda Özkan: Double Bass

Rezervasyon için (0538) 483 20 21’i arayabilirsiniz.

Please call (0538) 483 20 21 for reservation.

Fiyat: 270 TL

AKŞAMÜSTÜ CAZ // JAZZ IN THE EVENING: GİZEM GÜNDOĞDU & BATURAY YARKIN DUO

19 EKİM/CUMARTESİ/18:00-19:00

OCTOBER 19TH/SATURDAY/18:00-19:00

AKBANK SANAT CAFE

Akbank Caz Festivali sahnesine konuk olacak Gizem Gündoğdu, müziğe Galatasaray Üniversitesi’nde okurken katıldığı Uluslararası Corne d'Or Fransızca Şarkı Yarışması'nda aldığı dereceyle adım attı. 2018 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Sertifika Bölümü’nü burslu kazandıktan sonra, Sibel Köse ve Baki Duyarlar gibi müzisyenlerden caz vokal ve caz teori dersleri alarak mezun oldu. Müzik severleri caza davet eden bir sonbahar akşamında, Akşamüstü Caz etkinliğinde izleyeceğimiz Gizem Gündoğdu’ya sahnede piyanist Baturay Yarkın eşlik edecek. Müzikal bir aileye doğan, 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na birincilikle kabul edilen ve müzikal yolculuğuna yurt içinde ve yurt dışında projeleriyle devam eden Yarkın; müzikal kariyeri boyunca, “Su”, “One”, “Blue Love”ve“Anadolu’nun Renkleri” adlı dört albüm yayınladı.

AKŞAMÜSTÜ CAZ // JAZZ IN THE EVENING: GİZEM GÜNDOĞDU & BATURAY YARKIN DUO (EN)

Gizem Gündoğdu, who will be the guest of Akbank Jazz Festival within the scope of Jazz In The Evening program, began her musical life by winning a place in the Corne d'Or International French Song Contest she attended while studying at Galatasaray University. She received a scholarship from Bahçeşehir University Jazz Certificate Department, she took jazz vocal and jazz theory lessons from musicians such as Sibel Köse and Baki Duyarlar during her studies at the department and graduated in 2018. On an autumn evening inviting jazz, pianist Baturay Yarkın will accompany Gizem Gündoğdu on stage. Born into a musical family, Yarkın was accepted first in the Istanbul University State Conservatory at the age of 6 and continued his musical journey with his projects both in Turkey and abroad. During his musical career, he released four albums: “Su”, “One”, “Blue Love” and “Anadolu'nun Renkleri”.

Gizem Gündoğdu: Vokal

Baturay Yarkın: Piyano

Gizem Gündoğdu: Vocal

Baturay Yarkın: Piano

Etkinlik ücretsizdir

Free of charge

AKŞAMÜSTÜ CAZ // JAZZ IN THE EVENING: GİZEM GÜNDOĞDU & BATURAY YARKIN DUO

26 EKİM/CUMARTESİ/18:00-19:00

OCTOBER 26TH/SATURDAY/18:00-19:00

CAFE FERİYE

Akbank Caz Festivali sahnesine konuk olacak Gizem Gündoğdu, müziğe Galatasaray Üniversitesi’nde okurken katıldığı Uluslararası Corne d'Or Fransızca Şarkı Yarışması'nda aldığı dereceyle adım attı. 2018 yılında, Bahçeşehir Üniversitesi Caz Sertifika Bölümü’nü burslu kazandıktan sonra, Sibel Köse ve Baki Duyarlar gibi müzisyenlerden caz vokal ve caz teori dersleri alarak mezun oldu. Müzik severleri caza davet eden bir sonbahar akşamında, Akşamüstü Caz etkinliğinde izleyeceğimiz Gizem Gündoğdu’ya sahnede piyanist Baturay Yarkın eşlik edecek. Müzikal bir aileye doğan, 6 yaşında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’na birincilikle kabul edilen ve müzikal yolculuğuna yurt içinde ve yurt dışında projeleriyle devam eden Yarkın, müzikal kariyeri boyunca, Su, One, Blue Love ve Anadolu’nun Renkleri adlı dört albüm yayınladı.

AKŞAMÜSTÜ CAZ // JAZZ IN THE EVENING: GİZEM GÜNDOĞDU & BATURAY YARKIN DUO (EN)

Gizem Gündoğdu, who will be the guest of Akbank Jazz Festival within the scope of Jazz In The Evening program, began her musical life by winning a place in the Corne d'Or International French Song Contest she attended while studying at Galatasaray University. She received a scholarship from Bahçeşehir University Jazz Certificate Department, she took jazz vocal and jazz theory lessons from musicians such as Sibel Köse and Baki Duyarlar during her studies at the department and graduated in 2018. On an autumn evening inviting jazz, pianist Baturay Yarkın will accompany Gizem Gündoğdu on stage. Born into a musical family, Yarkın was accepted first in the Istanbul University State Conservatory at the age of 6 and continued his musical journey with his projects both in Turkey and abroad. During his musical career, he released four albums: Su, One, Blue Love and Anadolu'nun Renkleri.

Gizem Gündoğdu: Vokal

Baturay Yarkın: Piyano

Gizem Gündoğdu: Vocal

Baturay Yarkın: Piano

Etkinlik ücretsizdir

Free of charge

KAMPÜSTE CAZ // EDİZ HAFIZOĞLU “NAZDRAVE”

Türkiye caz sahnesinin en başarılı davulcularından biri olarak kabul edilen Ediz Hafızoğlu, cazdan rock’a, metalden deneysele ve Balkan müziğine uzanan farklı stillerde, etkileyici çalışmalara imza atıyor. Büyük ilgi gören ilk albümü “Nazdrave”den dört yıl sonra, 2018 Mart’ında, ikinci stüdyo albümü “13”ü Kabak & Lin Records etiketiyle yayımladı. 13 parçadan oluşan albüm, 13 sayısının gücüne atıfta bulunuyor. İçinde bulunduğumuz anı yaşamanın gücüne inanan Hafızoğlu, bu albüm aracılığıyla geçmiş ve gelecek arasında bir köprü kurmayı amaçlayarak, dinleyicileri duygu dolu bir müzik yolculuğuna davet ediyor. Bu davete kulak verin ve festivalin en doludizgin etkinliklerinden Kampüste Caz sahnesinde Hafızoğlu’nun ilham verici müziğiyle dolu, farkındalığı yüksek bir akşama hazırlanın!

KAMPÜSTE CAZ // EDİZ HAFIZOĞLU “NAZDRAVE” (EN)

Considered to be one of the most successful drummers of Turkey’s jazz scene, Ediz Hafızoğlu works in different styles from jazz to rock, metal to experimental and Balkan music. Four years after his critically acclaimed debut album “Nazdrave”, he released his second studio album “13” under the label Kabak & Lin Records in March 2018. The album, which consists of 13 tracks, represents the power of number 13. Ediz Hafızoğlu, who believes in the power of living in the moment, aims at building a bridge between the past and the present with this album and invites listeners to a musical journey full of emotions. Pay attention to his invitation and get ready for a mindful night surrounded by his highly inspirational music during the Jazz on Campus tour, one of the most vibrant events of Akbank Jazz Festival!

Fiyat: 10 TL

Fee: 10 TL

Ülkü Aybala Sunat: Vokal
Serhan Erkol: Saksafon
Engin Recepoğulları: Saksafon
Cem Tuncer: Gitar
Orhan Deniz: Bas

Gökhan Sürer: Tuşlular
Ediz Hafızoğlu: Davul

Ülkü Aybala Sunat: Vocal
Serhan Erkol: Saxophone

Engin Recepoğulları: Saxophone
Cem Tuncer: Guitar
Orhan Deniz: Bass

Gökhan Sürer: Keyboards
Ediz Hafızoğlu: Drums

LİSELERDE CAZ

JAZZ IN HIGH SCHOOLS

LİSELERDE CAZ // YAVUZ AKYAZICI PROJECT                                                             

                                                          

Liselerde Caz atölyeleri, bu yıl bir kez daha Akbank Caz Festivali’nin en yaratıcı etkinliklerinden biri olmaya aday. Her yıl düzenlenen bu etkinlik dizisi, lise öğrencilerini cazla tanıştırmayı ve onlara cazı sevdirmeyi amaçlıyor. Programdaki etkinlikler kapsamında öğrenciler, müzisyenlerin yaratım süreçlerinde özellikle nelere dikkat ettiklerini, onları bire bir izleyerek öğreniyorlar ve soru-cevap akışıyla ilerleyen sohbetler sayesinde caz enstrümanlarını yakından tanıma fırsatına sahip oluyorlar. Liselerde Caz atölyelerinin bu yılki ilham verici konukları Yavuz Akyazıcı Project oluyor. Gitar virtüözü Yavuz Akyazıcı, caz vokali Funda Akyazıcı ve davulcu Burak Cihangirli’den oluşan grup, Türkçe pop ve rock hit’lerini caza adapte ederek yeniden yorumladıkları “Turkish Standards” adlı albüm serisiyle tanınıyor.

                                                                                              

JAZZ IN HIGH SCHOOLS // YAVUZ AKYAZICI PROJECT (EN)                          

                                                          

Jazz In High Schools workshop, once again this year, will be one of the most creative activities at the festival. This annual event, which is held free of charge at listed schools, aims to introduce jazz to high school students and grow an appreciation in them for this genre. Within the scope of the program, they learn which key points musicians pay attention to during the creation process and they have the opportunity to get to know the jazz instruments closely thanks to question and answer sessions with renowned musicians. This year's inspiring guests are Yavuz Akyazıcı Project, composed of virtuoso guitarist Yavuz Akyazıcı, jazz singer Funda Akyazıcı and drummer Burak Cihangirli; Yavuz Akyazıcı Project is well known for the series of albums called “Turkish Standards”, which consists of jazz covers of Turkish pop and rock hits.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol