​​​​​​​Alan Parsons Live Project, 31 Mayıs’ta Türkiye'de

Pink Floyd ve The Beatles’ın kült albümlerinde imzası olan Alan Parsons Live Project, 31 Mayıs’ta PSM Caz Festivali’nde!

​​​​​​​Alan Parsons Live Project, 31 Mayıs’ta Türkiye'de

“Her müziğin caz festivali” söylemiyle yola çıkan PSM Caz Festivali, farklı müzik türlerinin sentezini yansıtan programına bir yıldız isim daha ekledi. Bu yıl 25 Nisan – 1 Haziran tarihleri arasında 3. defa gerçekleşecek festival, 31 Mayıs akşamı Pink Floyd’un “Darkside of The Moon” ve The Beatles’ın “Abbey Road” albümünde ses mühendisi olarak imzası olan Grammy ödüllü İngiliz progresif müzik sanatçısı Alan Parsons Live Project’e ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Biletler, Zorlu PSM gişelerinde ve biletix.com’da 19 Mart 2019’dan itibaren satışta olacak. 

Caz çatısı altında; blues, elektronik, world, funk, indie, klasik, pop ve rock müziğin heyecan verici renklerini buluşturan PSM Caz Festivali, bu sene 3.defa gerçekleşiyor ve beş haftaya yayılıyor. Pink Floyd’un ses mühendisi ve prodüktör Alan Parsons ve şarkıcı/söz yazarı Eric Woolfson tarafından 1975 yılında kurulan Alan Parsons Live Project, PSM Caz Festivali kapsamında 31 Mayıs akşamı Turkcell Sahnesi’nde sevenleriyle buluşmaya hazırlanıyor.

1975 ve 1987 yılları arasında müzik dünyasına damga vuran ve birçok sanatçıya yeni bakış açıları kazandıran Alan Parsons Live Project, elektronik ve senfonik öğeleri harmanladığı parçalarıyla dikkat çekiyor. Elektronik enstrümanları başarıyla kullanan ikilinin balladları, enstrümantal eserleri ve hareketli dans parçaları müzikseverlerin favorileri arasında yer alıyor. Konsept albümlerinde etkilendikleri sanat eserlerinden ve toplumsal sorunlardan ilham alan grubun müzik listelerini alt üst eden 1982 tarihli “Eye in the Sky” albümü, efsaneler arasında gösteriliyor.

zenlediği EİB Moda Tasarım Yarışması’nda yarışmacılara Koçluk yapan Emre Erdemoğlu 2020 Sonbahar/Kış Koleksiyonu’nda Sezen Aksu şarkılarını ve portresini koleksiyonuna işlemiştir.Tüm detaylarda Sezen Aksu portresini grafiksel bir dille yorumlamış,şarkı sözleriyle desteklemiştir.Şarkılarda geçen sözleri telkırma nakış ,baskı ve dokuma tekniği ile koleksiyonunun bütününde kullandı.Her sezon farklı karakterleri koleksiyonlarına işleyen tasarımcı, bu sezon da hayranı olduğu sanatçıyı farklı bir anlatım şekliyle siz moda severlere sunuluyor.

Sokak stilinin farklı formlarla birleştirildiği koleksiyonda,70'ler stili Oversize formda kabanlar, print desenli gömlekler,parçaboya kadife takımlar,uçuşan trençkotlar ,lila rengi uzun el örmesi saçaklı kemerlerdefilede sıkça karşılaştığımız detaylar arasında yer alıyor.

Gelecek sezon İtalya’da deri koleksiyonunu sunacak olan tasarımcının muhteşem defilesini Kerem Cem,Cem Belevi,Gökhan Türkmen,Şükrü Özyıldız,Aylin Arasıl,Zeynep Mansur gibi ünlü isimlerin yanısıra büyük bir davetli kitlesi izledi.

Ünlü sanatçı Simge Sağın, Emre Erdemoğlu’nun defilesinde özel konuk olarak defilenin kapanışını yaptı.

Koreografisini Öner Evez ve Yakup Biçer’in üstlendiği defilenin müziklerini Oben Budak hazırlarken, styling de Alexander Kokoskeriya ile çalışan başarılı modacı davetlilerden tam not aldı.a

Üstbaşlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol