Migros sanal market alışverişi deneyimi yazım yoğun bir ilgiliyle okunuyor. Okuyucularımdan bazıları Migros Sanal Market'te alt limitin ne olduğunu merak ediyor. Migros sanal marketten alışverişte taşıma ücreti ve poşet ücreti konusundaki sorularınıza cevap bulmaya çalıştım. 

Bu konuda okuyucularıma hak veriyorum, şirket teslimat saatleri ve bölgesi hakkında öncelikli bilgilendirme yaparken alt limit hakkında yeterince açık davranmıyor.

Alışveriş sonrası onaylayacağınız alışveriş sözleşmesinin 7. maddesinde, "SİPARİŞ VEREN/ALICI, Migros Sanal Market siparişlerinde sözleşme konusu ürün/ürünler için, toplam sipariş tutarı üzerinden aşağıda belirtilen hizmet bedellerini ödemekle yükümlüdür. SATICI hizmet bedellerini değiştirme hakkını saklı tutar. 
• 60 TL – 149,99 TL arası 4,90 TL (KDV Dahil) 
• 150 TL – 249,99 TL arası 2,90 TL (KDV Dahil) 
• 250 TL ve üzeri ücretsiz
SATICI, operasyonel olarak belirlediği ya da belirleyeceği uzak dağıtım bölgelerine, belirlediği ya da belirleyeceği minumum sipariş tutarları dahilinde teslimat yapma hakkını saklı tutar.

SİPARİŞ VEREN/ALICI, Migros Elektronik siparişlerinde kargo teslimat bedelini ödemekle yükümlüdür. Yukarıda belirtilen hizmet bedelleri Migros Elektronik siparişleri için geçerli değildir." ifadelerine yer veriliyor. 

Kısaca özetlemek gerekirse, alışverişinizin teslimata çıkabilmesi için en az 60 liralık bir sepet yapmanız gerekiyor. Bu sepet 149,99 liraya kadar 4,90 liraya size teslim ediliyor. 150 lira ve 249,99 lira olan sepet ise 2,90'a teslim ediliyor. Bunun üstü ise ücretsiz olarak taşınıyor. Ancak, burada bir istisna var. Elektronik ürünlerde kargo ücreti alıcı tarafından ödeniyor.  

Alışveriş sepetinde paralı poşet konusu seçenekler sunan Migros Sanal Market belirtilen süre içerisinde siparişi teslim etmeye özen gösterdiğini bir daha belirtmek istiyorum.

Kısa açıklamanın sorularınıza cevap olacağını düşünüyorum. Keyifli alışverişler diliyorum. 

Migros online alışveriş teslimat ücreti aşağıdaki gibi güncellendi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hayri Baba 6 ay önce

Elinize sağlık. Geç de olsa istifade ettim.