Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması 

Deri sektöründe yenilikçi ve vizyoner deri mühendisleri ile tasarımcıların takım olarak yarıştığı Deri’n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması bir yıl aranın ardından tekrar düzenleniyor.

Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması 

Bu sene tasarımcılar ve deri mühendisleri geçen yıllardan farklı olarak bireysel olarak yarışacaklar. Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği tarafından, düzenlenen yarışmada deri mühendisleri ve tasarımcılar eksi işaretiyle kimliksizleştirilen OTUZ’a hak ettiği itibarı iade etme çabası içinde olacaklar.

EKSİOTUZ temasıyla düzenlenecek Deri’n Fikirler 8. Deri Üretim ve Tasarım Yarışması ile deri sektörüne genç, yenilikçi deri mühendislerinin ve tasarımcıların katılımını hedeflediklerini belirten Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, genç deri mühendislerini ve tasarımcıları yarışmaya katılmaya, özgün tasarımlarıyla yarışmaya davet etti.

İhraç ürünlerinin daha katma değerli hale gelmesi için tasarımın önemine işaret eden Zandar, "Türkiye'nin katma değerli ürün ihracatını arttırmak için tasarıma odaklanmalıyız" şeklinde konuştu.

İZFAŞ tarafından düzenlenen Leather and More Fuarı'nı çok önemsediklerini dile getiren Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, Deri'n Fikirler Deri Üretim ve Tasarım Yarışması'nın finalini ve "İhracatın Yıldızları Ödül Töreni"ni Leather and More Fuarı sürecinde yapacaklarını sözlerine ekledi.


Deri’n Fikirler nasıl başvurulur?

Deri’n Fikirler 8. Deri Üretim ve Tasarım Yarışması'na katılacak tasarımcı ve deri mühendislerinin 21 Ekim 2019 tarihine kadar başvurularını www.derinfikirler.net sitesi üzerinden online yapmaları gerekiyor.

Yarışma son başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşından gün almamış Güzel Sanatlar Fakülteleri veya Deri Mühendisliği bölümünde lisans/lisansüstü öğrencisi veya mezunu olma şartı aranıyor.

Üstbaşlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol