İkinci el otomobil fiyatları zirve yaptı

Ramazan bayramı yaklaşırken, ikinci el otomobil piyasası oldukça kızıştı. Yaklaşan bayram için tatil planı yapanların ikin el araç satılan pazarlara hücum etmesi nedeniyle fiyatlar adeta uçuşa geçti.

İkinci el otomobil fiyatları zirve yaptı

Ramazan bayramı ayak seslerini duyurmaya başladı. Bu seslerin en çok duyulduğu yerler de ikinci el araç pazarları oldu. Bayramı öncesinde tatilcilerin 2. el araç almaya yönelmesi sonucunda fiyatlarda ortalama 5 bin TL artış oldu.

Bayram, daha gelmeden ikinci el araç sahiplerine bayram yaptırırken, araç almak isteyen vatandaşları ise kara kara düşündürüyor. Çünkü talebin aşırı artması nedeniyle ikinci ele araç fiyatları adeta el yakıyor. Yaşanan bu artış araç sahiplerinin yüzünü güldürüyor ancak bir taraftan da aşırı artış nedeniyle bazı vatandaşlar da araç almaktan vazgeçebiliyor.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre fiyat artışı bayrama kadar durmayıp, artmaya devam edecek. Bayramdan sonra ise fiyatların normale dönmesi bekleniyor.

Araç almak isteyen vatandaşlar, her yıl bayram öncsi bu artışın yaşandığını belirtiyor. Sıfır araçlara oranla 2. el araçların daha çok talep gördüğünü anlatan vatandaşlar, "Çünkü 2. el araçlar bilindik, sahipleri araçlarını iyi tanıyor. İzlenimlerime göre 2. el araçlara daha çok ilgi var. Çünkü bilinen araçlar, daha çok kullanışlı. Sıfır el aracı gidip aldığınızda daha önce onu kullanan kimse olmadığı için tepkimelerini bilemezsiniz. O yüzden 2. ele rehavet daha çok. Benim de tavsiyem 2. elden yana. Bence fiyatlar düşmeyecek. Çünkü ÖTV’de düşüş yok. İkinci elde fiyatlar makul yine de. Ama önümüzde bayram var, yaz geliyor. Ailelerin araçlara ihtiyaçları var. O yüzden fiyatların düşmesinin şu anda çok zor olduğu gözüküyor” diyor. 

Üstbaşlık

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol