Omurilik felçlileri için koştular

İstanbul'da yaklaşık 100 kişi omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için 5 Mayıs Pazar günü tüm dünyada aynı anda koşulacak Wings for Life World Run 2019 öncesinde App Run Hazırlık Koşusuna katıldı.

Omurilik felçlileri için koştular

Tüm dünyada omurilik felcinin tedavisine yönelik araştırmalara fon sağlamak ve bu konuda farkındalık yaratmak için 5 Mayıs'ta Wings for Life World Run etkinliği düzenlenecek. Türkiye'de de bu kapsamda İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin himayesinde ve Ford desteğiyle İzmir'de koşu yapılcak. Bu bağlamda koşu öncesinde İstanbul Caddebostan’da App Run hazırlık koşusu yapıldı. Koşuya katılan yaklaşık 100 kişi 12 kilometre yürüdü. 

Akıllı telefonlar için tasarlanan www.wingsforlifeworldrun.com/tr/tr/app-runadresinden indirilecek uygulama ile organize edilmiş veya bireysel App Run iledileyen herkes, dünya ile aynı anda koşarak Wings for Life World Run’ın bir parçası olabilecek. Katılımcılar uygulama sayesinde resmi lokasyonlar dışında da kendi lokasyonlarını ve koşu parkurlarını seçebilecek. Koşucular, tüm dünya ile aynı anda başlayacak yarışta, başlangıçtan yarım saat sonra hareket edecek Sanal Yakalama Aracı’na yakalanmamaya çalışacak. Uygulama, kullanıcıların ne kadar mesafe kat ettiğini ve Global Sonuç Listesi’nde kaçıncı olduğunu gösterecek. Gerçek yarışta olduğu gibi App Run’da da Sanal Yakalama Aracı kullanıcıyı geçtiğinde kilometre duracak ve yarış bitmiş sayılacak.

Hatay ve Ankara’da resmi koşu yapılacak

Bu arada, bu sene 5 Mayıs’ta Türkiye’nin iki noktasında resmi App Run koşuları gerçekleştirilecek. Ankara’daki koşu Mogan Gölü Tabiat Parkı’nda başlarken, Hatay’daki App Run Koşusu’nun başlangıç noktası Arsuz olacak. Her iki koşu da Türkiye’nin resmi Wings for Life World Run Koşu Lokasyonu olan İzmir’deki gibi saat 14.00’te başlayacak.

Wings for Life World Run 

Wings for Life World Run'a katılan kişiler sadece özel bir spor organizasyonunda yer almış olmuyor aynı zamanda omurilik felcinin tedavisine yönelik yapılan araştırmalara fon sağlayan Wings for Life Vakfı’na da destek oluyor. Wings for Life World Run'a katılım ücretlerinin yüzde 100'ü hayat kurtarıcı nitelikteki omurilik araştırmaları ve klinik deneyler için kullanılıyor. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wings for Life Vakfı, gerçekleştirdiği etkinlikler ve toplanan bağışlar ile omurilik felcine kalıcı tedavi bulmayı amaçlıyor. Bu gelirler dünyanın dört bir yanında, omurilik felcinin tedavisi için yapılan araştırmalara önemli bir fon oluşturuyor.

Sabit bir bitiş çizgisinin olmadığı Wings for Life World Run’da, yarışmacılar, yarış başladıktan yarım saat sonra 15 km hızla yola çıkacak Ford Kuga Yakalama Aracı’na yakalanmamaya çalışacak. Hızı her yarım saatte artan ve maksimum 35 km/s hıza ulaşan yakalama aracının son geçtiği 1 kadın ve 1 erkek katılımcı o ülkenin birincileri olacak. Dünyanın farklı noktalarında aynı anda başlayacak yarışın dünya birincileri ise tüm parkurlarda Yakalama Aracı’na en son yakalanan 1 kadın ve 1 erkek yarışmacı olacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol