Yerli Sosyal Medya Platformu SALYAP Hazır

Uygulama hakkında bir bilgi edinmeniz için çok paylaşım ve açıklama bulunmamaktadır. Basın açıklaması daha yapılmadı. Kesinlikçi çalıştığımız için acele etmiyoruz

Yerli Sosyal Medya Platformu SALYAP Hazır

Salyap sosyal paylaşım platformu;

. Açıklamalarla ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Artık gelişmeleri herkes ile paylaşacağız. Henüz bir kaç gün oldu uygulamanın tam anlamıyla aktif olup piyasaya çıkarmamız. 1.5 senedir arka planda yaptığımız çalışmaları kullanıcılara açık bir şekilde yürüttük. Uygulamanın hala geliştirme sürecinde olduğunu ve yeni özelliklerin çıkacağını unutmayalım.1 sene içinde her hafta yeni güncelleme geleceğini ve işin çok büyük olduğunu, bir çok yatırımlar yapıldığını dile getirebiliriz. Sunucuları mızın hala kurulumları ve güncellemeleri devam ediyor. Data Center (Veri Merkezi) Büyük bir yapıya sahip bu yüzden Projenin asıl çıkış tarihi (15.03.2020). Kullanıcılarımız bu durumdan çok etkilenmeyecektir. Fakat sabırlı olmakta fayda var ön görülen tarihe kadar ufak tefek kesintiler ve benzeri şeyler yaşanabilir.

Tanıma devam

Türkiye’de bir çok çıkan yalan haber olduğunu söyleyebiliriz.  Bizim acelemiz yok, en iyisi için elimizden geleni yapıyoruz. 1 yılı aşkın süredir bir çok zarara uğradık ama yılmadan devam ediyoruz ülkemiz için bu konu dada kendimizi göstereceğiz. Kimseyi kandırmaya yada boş yere umut vermeye gerek yok. Ticari çıkarlar için yerli milli gibi kavramları kullanarak haberlere çıkmak doğru değildir. Bu güne kadar çıkmış olan bütün uygulamalara bakabilirsiniz hiç biri aktif değil. Biz 2012 den beri bir çok projeyi üretip ev sahipliği yaptık. Kısa sürede tam anlamıyla bütün her yerde olacağız. Türkiye’den ciddi bir destek bekliyoruz.

Bir çok pozitif negatif yorumlar geliyor, bütün eleştirileri dikkate alıyoruz ama gidişatları göz önüne alarak değerlendirme yapmayı da unutmayalım. Çünkü bu proje için hiç bir destek alınmamaktadır. 1.5 senedir kendi kasamızdan her gider harcanmaktadır.

Benzerlik söz konusu bir kaç uygulamaya dayatılmaktadır. Amacımız zaten yoktan var etmek değil, üretilmiş en güzel uygulamaları bir bütün haline getirip kendi yorumumuzu katmaktır. Doğrudan direk olarak kullanıcının en iyi şekilde hizmet alabilmesi için bir çok özellik geliştirip ekledik. Kullanıcının bu noktada alışmış olduğu platformlardan çıkıp Salyap uygulamasına geldiğinde bir karışıklı yaşamasın, alışık olmadı bir yerde öğrenme sürecini en aza indirmek için tasarımlarımızı buna göre hazırladık. Söz konusu uygulamalar zaten yıllardır piyasada olan ve en çok kullanılan uygulamalardır. Bizde onlardan ilham aldık ve bir bütün haline getirip daha iyisini neden yapmayalım ki diye kendimize sorduk. Sonuç olarak bir şeyler üretmek için yoktan var etmenize gerek yoktur. Yapılan diğer güzel işlerden örnek almak ayıp veya suç değildir. Bir hayaliniz varsa bunu gerçekleştirmek için her şeyi denemelisiniz kimseyi takmadan size olur olmaz derler yapamazsın aynısı var ne gereği var bunlara kulak asmayın. Biz sadece bu projede 2, 3 kişi ile tamamlayıp yaptık. İmkânsız diye bir şey yoktur bahaneler vardır. Hayallerinizin peşinden koşun.

Sonuç olarak şunu da eklemek gerekirse ; biz dün çıkmış bir marka,şahıs ve firma değiliz. 2012 den daha eski yıllardan beri sektördeyiz ve devamlı üretip hizmet veriyoruz. Gelen bazı yorumlar can sıkıcı olabiliyor. Araştırmak sormak yerine burada verilmiş 2 senelik çalışmayı ve emekleri direk şuna benziyor deyip de direk sözlü saldırıda bulunabiliyorlar. Bu çok gereksiz bir davranış. Yapılan iş ne olursa olsun direk olarak emeğe saygısızlık yapılması yakışı kalmaz.

Yeni Uygulama Yerli Sosyal Paylaşım Ağ Platformu

Türkiye'nin En Büyük Özel Yazılım Firması Me Force ‘dan Yerli Sosyal Ağ Platformu

Me Force firması 2012 yılından günümüze kadar birçok projeye imza atıp ev sahipliği yapmıştır.

Çoğunlukla sosyal medya alt yapı üreticisi olarak da bilinmektedir,  2017 yılının başlarında Me Force şirketi bir girişimde bulunmuş

Sosyal ağ platformun ismini de şirketin adını vererek  Me Force sosyal ağ platformunu oluşturmuştur.

Bu platform sadece tepkileri ölçmek ve ileriki yazılımların daha fazla geliştirme ve iyileştirmelerde bulunmak için yapılmıştır.

Peki, sonradan kararlar neden değişti ve Me Force firması biranda bu platformu kurmaya karar verdi.

Me Force CEO’su  Mert Çetin

Me Force Aslında yazılım üreten bir firmadır 2,3 senedir sosyal medya olarak hizmet vermeye mecbur kaldık, diğer sosyal ağ platformları ile iş birliği içindeydik Türkiye’de maalesef ki kötüye kullanım oranı fazla olduğundan ve şikâyetlerin sosyal medya platformlarının değerlendirmemesi can sıkıcı olduğunu fark ettik. Bizde bu duruma el koymayı ve sosyal medyayı kullanan bütün herkese iyi bir hizmet vermeyi  hedefledik, bunun için böyle bir projeyi geniş kapsamlı yönetmeyi ve faaliyete geçirmeyi hedefledik.

Oldukça güçlü bir yönetim kadromuzun bulunduğunu dile getirmek isterim, bizim için güvenlik çok önemlidir. Bütün içerikleri neredeyse sunucular üzerinde şifreli olarak saklıyoruz ve içerikleri şirket bünyesi dışında kimseyle paylaşmıyoruz. Kısacası toplanan veriler dış pazarda satışa sunulmuyor.

Kullanıcılarımız sistem üzerinde bir sorun yaşadığı takdirde haftalarca yanıt gelecek mi diye bekleme derdine düşmüyor ve nasıl iletişime geçeceğim diye uğraşmıyor. 7/24 hizmet vermekte olan güçlü ekibimiz ile her an sorun yaşadığı takdirde iletişime geçebiliyor.

Bu projenin asıl amacı kullanıcılarına en iyi şekilde hizmet vermek olup kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktır, bu proje para kazanma odaklı kurulmuş bir proje değildir ve  öyle bir hedefimiz yoktur.

Peki böyle bir projeye gerek var mıydı? diye düşünmedik değil. O kadar sosyal medya varken büyük firmalar neden bizde bu işin içine girdik, hemen bunada açıklık getireyim o dev firmalara daha öncede bizim firmamız hizmetler vermişti bu işi asıl yapan firma biziz ve nasıl yapıldığını ve düzgün işlediğini göstermek için bu işin içindeyiz ve tatbikîde ülkemizin gücünü de  göstermek istiyoruz.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Mehmet deniz 2 yıl önce

Çok hoşuma gitti başarılı türkiyeden böyle birşey çıktığını görmek şok edici.
Sonunda kendi sosyal medya uygulamamız var

Avatar
Aleyna naz 2 yıl önce

öncelikle hayırlı olsun başta saçma salak bişeydir dedimde indirdim çok şaşırdım baya güzel türkler böyle birşeyi nasıl yapmış demekki istenildiği zaman en iyisi yapılabiliyormuş helal olsun tebrik ederim.