Pirinçle telefonun ilişkisi hepinizi ilgilendirebilir!

İnsanlar arasında anket yapılmasa, şüphesiz en vazgeçilmez olarak artık "cep telefonu" cevabı verilecektir. Peki cep telefonu ile pirinç arasında hepimizi ilgilendiren bu ilişkiyi daha önce duydunuz mu?!

Pirinçle telefonun ilişkisi hepinizi ilgilendirebilir!

Elimizden düşüremediğimiz cep telefonu olur da bir gün elimizden suya düşerse ne yaparız? Muhtemelen bu soru birçok kişiyi korkudan titretmiştir. Ancak bu birçok kişinin başına gelen bir durum. Peki pirincin böyle durumlarda işe yaradığını daha önce duymuş muydunuz? Duyduysanız gerçekten pirinç bu durumda bize yardım elini gerçekten uzatıyor mu?

Telefonunuz üçüncü eliniz kadar değerli hale geldiyse onu elinizden düşürmeme ihtimali, telefonsuz yaşama ihtimali kadar düşük. Mutlaka düşüyor. Ancak burada hayati önemde olan telefonun düştüğü yer. Herhalde kimse cep telefonunun suya düşmesini istemez. Ancak her ne kadar istenmese de bu durum sık sık görülüyor. Peki böyle bir durumda ne yapmak gerekiyor?

Eğer daha önce başınıza böyle bir şey geldiyse büyük ihtimalle telefonu kurtarmak için her şeyi denediniz. Belki pirince yatırma yöntemini uygulayan olmuştur veya ilk kez bunu duyan da. Aslında halk arasında genellikle suya düşen telefonun pirinç içinde bir süre tutulması taktiği bilinir. Peki gerçekten bu işe yarıyor mu?

İşte bunu merak eden ve bu tarz konularda bilir kişi haline gelen "Tips and Tricks" sitesi, bu soruyu netliğe kavuşturmak için deney yapmaya karar verdi. Bunun için cep telefonu gözden çıkarıldı ve suya atıldı. Ardından da pirinç içine konuldu. Deney sonucunda da bu taktiğin gerçeklik payı ispatlanmış oldu. Yani pirinç, içine konulan cep telefonundaki suyu çekti ve telefon tekrar kullanılmaya başlandı.

Üstbaşlık

Anahtar Kelimeler:
TelefonCep TelefonuPirinç

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol